login_logo2-4

حذف دائمی اپل آیدی (apple ID) با آموزش تصویری

اگر قصد حذف دائمی اپل آیدی را دارید، روش بسیار ساده ای کمپانی اپل در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید به سادگی به حذف آن یا غیر فعال کردن آیدی خود بپردزاید. در این بخش قصد داریم به آموزش این مبحث بپردازیم و مشکلات احتمالی آن را مورد بررسی قرار دهیم.

اپل آیدی برای کاربران گوشی های هوشمند آیفون اهمیت بسیار زیادی دارد و کاربران از زمانی که گوشی موبایل خود را خریداری می کنند به آن نیاز دارند، به طور کلی دسترسی به نرم افزار های اپل استور و همچنین ارتباط برقرار کردن باکامپیوتر به اپل آیدی نیاز دارد، این نام کاربری و رمز عبور علاوه بر این موارد اهمیت بسیار زیادی از نظر امنیت کاربران دارد، با این وجود ممکن است به هر دلیل نیاز داشته باشید که حساب کاربری خود را حذف کنید. این کار بسیار ساده است و می توانید کمتر از چند دقیقه آن را انجام دهید.

به چه دلایلی ممکن است به حذف اپل ایدی APPLE ID نیاز داشته باشیم؟

در ابتدا این موضوع را بیان کنیم که شما قصد فروش گوشی هوشمند خود را دارید یا ترجیح می دهید که اپل آیدی خود را برای همیشه حذف کنید و از اپل آیدی جدیدی استفاده کنید. توجه داشته باشید که نگه داری از اپل آیدی برای تمام کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به مراقبت از آن بپردازید یا آن را برای همیشه جذف کنید، تا کسی نتواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

به طور کلی مهم ترین دلیل برای حذف اپل آیدی را باید نابود کردن اطلاعات موجود در آن دانست، زمانی که شما دارای اپل آیدی هستید و قصد فروش آن را دارید باید از حساب کاربری خود خارج شوید، با این وجود اگر آن را فراموش کردید حذف دائمی بهترین روش نیست و می توانید به تغییر رمز عبور خود بپردازید.

به طور کلی علاوه بر دلایل شخصی در نظر داشته باشید که مهم ترین دلیل برای حذف اپل ایدی را می توان کنار گذاشتن اپل آیدی برای همیشه دانست. البته این قابلیت وجود دارد که حساب کاربری خود را به طور موقت حذف کنید و در صورت نیاز به آن دسترسی پیدا می کنید، با این وجود با حذف همیشگی اپل آیدی تمام اطلاعات شما موجود در آن برای همیشه از بین می رود.

به چه دلایلی ممکن است به حذف اپل ایدی apple ID نیاز داشته باشیم؟

با حذف اپل آیدی چه اطلاعاتی را از دست می دهیم؟

همانطور که بیان کردیم اگر حساب کاربری خود را به طو دائم غیر فعال کنید، تمام اطلاعات خود در apple ID را از دست خواهید داد. از این رو بهتر است از تمام اطلاعات خود در اپل آیدی فایل بکاپ بگیرید یا اینکه در نظر داشته باشید که دلیل اصلی شما برای حذف دائمی از بین بردن اطلاعاتتان است.

توجه داشته باشید که پس از این کار دسترسی شما با آیتونز استور، اپل استور و اپل بوک به طور کامل از بین می رود و نیاز به استفاده از اپل آیدی جدید دارید. در کنار این موضوع موارد زیر نیز با حذف دائمی آیدی شما رخ می دهد.

عکس ها، فیلم ها و اسناد ذخیره شده در آیکلود برای همیشه از بین می روند.

از طریق آی میسج، فیس تایم و… پیام هایی برای حسابتان ارسال نمی شود.

دسترسی به find My Phone و برخی از نرم افزار های کاربردی از بین می رود.

با این تفاصیل می توان به طور خلاصه بیان کرد که زمانی شما حساب کاربری خود را به طور دائمی قطع می کنید، دسترسی شما از تمام آن ها از بین می رود.

با حذف اپل آیدی چه اطلاعاتی را از دست می دهیم؟

مراحل حذف دائمی اپل آیدی در گوشی های آیفون

حذف همیشگی آیدی اپل بسیار ساده است و در این بخش به طور تصویری به آموزش آن می پردازیم. توجه داشته باشید که برای حذف اپل آیدی نیاز به رمز عبور هم دارید و در صورتی که رمز خود را فراموش کرده باشید باید آن را بازیابی کنید.

مراحل حذف دائمی اپل آیدی در گوشی های آیفون

آموزش گام به گام حذف دائمی اپل آیدی

در قدم اول نیاز به دسترسی به یک مرور گر دارید و باید وارد وب سایت https://privacy.apple.com/ شوید.

در این بخش نیاز دارید وارد حساب کاربری خود شوید، در این بخش به ایمیل و رمز عبور خود نیاز خواهید داشت و در صورت تایید آن ها می توانید وارد مرحله بعد شوید.

بخش Request to delete your account را در پایین صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد.

در این بخش بهتر است از فایل های بکاپ خود اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که قصد دارید حساب خود را برای همیشه حذف کنید.

اگر هر گونه اشتراک با اپل آیدی خود دارید آن را دوباره چک کنید.

یک دلیل برای حذف حساب کاربری خود را انتخاب کنید، روی ادامه کلیک کنید

دستورالعمل های باقی مانده را برای حذف دائمی حساب کاربری Apple ID خود دنبال کنید.

آموزش گام به گام حذف دائمی اپل آیدی

چطور پس از حذف اپل آیدی برای همیشه آن را بازیابی کنیم؟

همانطور که بیان شد راهی وجود ندارد تا بتواند همیشه از آن برای بازیابی اپل ایدی استفاده کرد، با این وجود در نظر داشته باشید که در مرحله پایانی حذف حساب کاربری یک رمز عبور برای شما ارسال می شود و آن را می توان آخرین روش برای دستیابی شما برای به دست آوردن اطلاعات اپل آیدی خود دانست.

البته این رمز عبور تا زمان رویه حذف دائمی اپل ایدی که حدود یک هفته زمان می برد کاربردی است و تا آن مدت می توانید با استفاده از آن کد برای بازیابی اقدام کنید. پس از بازه ی چند روزهای رویه حذف اکانت اپل دیگر هیچ راهی برای استفاده مجدد از آن حساب وجود نخواهد داشت.

در انتها نیز این موضوع را بیان می کنیم که بهتر است اگر قصد دارید برای کوتاه مدت از حساب کاربری خود استفاده نکنید و آن را از دسترس خارج کنید آن را به طور موقت غیرفعال کرده و در هنگام لزوم از آن استفاده کنید.

برای غیرفعال یا همان دی اکتیو کردن اپل ایدی نیاز دارید که وارد https://privacy.apple.com/ شوید و در این بخش Deactivate your account را انتخاب کنید تا مراحل غیر فعال کردن حساب کاربری برای شما در دسترس قرار گیرد. همانطور که در بخش قبلی اعلام شد برای استفاده از این قسمت نیز باید رمز عبور خود را داشته باشید. در صورت مفقود شدن رمز عبور اپل شرایطی را برای شما ایجاد کرده است که با بتوانید با استفاده از آن ها به بازیابی رمز عبور خود بپردازید و سپس به غیر فعال کردن یا حذف اکانت خود بپردازید.

چطور پس از حذف اپل آیدی برای همیشه آن را بازیابی کنیم؟
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید