وب سایت آموزشی و فناوری اطلاعات

حذف دائمی فایل ها و پاک کردن اطلاعات بدون بازگشت در کامپیوتر

permanently-delete-and-remove-sensitive-files-to-prevent-data-recovery2

کروم این قابلیت را برای کاربران خود ایجاد کرده است که تب های مربوط به آخرین فعالیت را بازیابی کند و کاربر بتواند مجددا آن ها را بدون جست وجو و تایپ مجدد آدرس ها ببینند. اما این قابلیت تنها مربوط به فعالیت های اخیر در کروم است ، اگر می خواهید تمام تب ها و صفحات باز شده در کروم را یک جا برای خود ذخیره و در هر زمان همه آنها را مجددا به صورت گروهی بازیابی و مشاهده کنید در این مطلب دو روش ساده برای ذخیره ، طبقه بندی و بازیابی تب ها را در کروم به شما معرفی کنیم.

ذخیره و بازگرداندن گروهی تب های باز شده مرورگر کروم

How to Save All Your Current Tabs in Chrome

مرورگر ها امکانات مختلفی دارند که احتمالا از بسیاری از آن ها استفاده نمی کنید. برخی از عملیات ها نیز مثل ذخیره کردن تب ها و بازیابی آن ها در هر زمان در کروم، به صورت پیش فرض ممکن نیست، اما با وجود افزونه های کروم و بخش های دیگر نظیر بوکمارک ها، به راحتی می توان قابلیت ذخیره و بازیابی تب ها را به کروم اضافه کرد.

ذخیره تب ها با استفاده از افزونه Session Buddy

ابتدا افزونه Session Buddy را دانلود کنید و به کروم خود اضافه کنید. با استفاده از این افزونه، بدون نیاز به عملیات دیگر، می توانید تب های دلخواه را به صورت یک session ،ذخیره کنید. در صورتی که با نصب تولبار ها و.. مرورگر شما کند تر شده است، می توانید با حذف تولبارهای اضافی از مرورگر، سرعت آن را افزایش دهید.

ذخیره تب ها در کروم با استفاده از bookmarks bar

در صورتی که ترجیح می دهید از افزونه ها استفاده نکنید، می توانید ذخیره کردن تب های کروم را به وسیله بوک مارک، امتحان کنید.

ابتدا لازم است از فعال بودن بوکمارک بار ( bookmarks bar) اطمینان حاصل کنید. برای این کار از طریق منو ، Bookmarks را انتخاب کنید و مطمئن شوید که گزینه Show bookmarks bar تیک خورده باشد.

ذخیره تب های مرورگر کروم

برای سیو کردن تب ها، روی آن ها راست کلیک کنید و از منوی بازشده، گزینه Bookmark all tabs را انتخاب کنید.

ذخیره تب های مرورگر کروم

در صورتی که تب های باز شده زیاد هستند ، بهتر است که تب ها در Bookmarks bar پوشه بندی شوند. برای ایجاد فولدر جدید ، روی New folder در پایین پنجره ای که باز شده است مشابه شکل زیر کلیک کنید. سپس نام فولدر را به دلخواه وارد کنید. ساب فولدرهای مربوط به هر یک از فولدرها را نیز می توانید ویرایش کنید. دقت کنید که زمان ویرایش نام هر یک از ساب فولدرها ، فولدر مرتبط را انتخاب کرده باشید.

ذخیره تب های مرورگر کروم

مطابق با شکل زیر ، تب هایی که ما انتخاب کرده ایم، در فولدری به نام Saved Sessions در بوک مارک قابل مشاهده است. در صورت تمایل می توانید هر یک از فولدرها را بکشید و در مکان دیگری از بوک مارک بار ، رها کنید.

ذخیره تب های مرورگر کروم

هر بار که کروم را باز کردید، می توانید با راست کلیک روی فولدر و انتخاب Open all bookmarks ، تمام تب ها را در session مربوطه ، باز کنید. این تب ها در کنار تب های فعلی در کروم نمایش داده می شوند و حتی می توانید تب ها را در حالت امن یا incognito window و به صورت خصوصی نیز مشاهده کنید.

ذخیره سازی تب های مرورگر کروم

در صورت تمایل می توانید تب های ذخیره شده را با راست کلیک روی هر تب و انتخاب گزینه Delete مطابق شکل زیر، پاک کنید.

ذخیره تب های مرورگر کروم

تجربه و پیشنهاد شما ؟

برای ذخیره کردن تب های مرورگر کروم ، چه راه های دیگری را پیشنهاد می کنید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

منبع: انزل وب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید