login_logo2-4

حذف چین و چروک های صورت با فتوشاپ Cs6

در درس قبلی با استفاده از ابزار Patch Tool یک تصویر را برای شما روتوش کردم . روش کار این ابزار برای طراحان بسیار جذاب و در عین حال کاربردی می باشد . کافیست به دور لکه ، نقطه یا یک شیئ که قصد دارید در تصویر نباشد یک کادر با ابزار Patch Tool بکشید . سپس کادر کشیده شده را درگ کرده و به طرف دیگر که دارای رنگ یکنواخت با قسمت انتخاب شده می باشد حرکت بدهید .
برای حذف نقطه یا لکه می شود از ابزار Patch Tool استفاده کرد ولی برای چین و چروک های پوست باید از ابزار Healing Brush Tool استفاده کنیم . روش کار این ابزار به این شکل می باشد که فرض کنید یک خط بر روی صورت وجود دارد و می خواهید خط مورد نظر را محو کنید . اندازه قلم ابزار را با توجه به خط مورد نظری که می خواهید محو شود انتخاب کرده ، سپس کلید Alt را از روی کیبورد پایین نگاه داشته و نزدیک خط مورد نظر با ماوس یک کلیک می کنید تا اطلاعات رنگ آن قسمت در ادامه کار مورد استفاده قرار بگیرد .
بعد از نمونه برداری از قسمت مورد نظر با ابزار Healing Brush Tool بر روی خط یا چین و چروک مورد نظر با ماوس شروع به کشیدن می کنید .

1. فتوشاپ CS6 را اجرا کنید . من Facial Wrinkles را در گوگل جستجو کردم و یک تصویر همانند زیر را دانلود و مورد استفاده قرار داده ام .
به این نکته دقت داشته باشید که این آموزش صرفا برای درک بهتر از کاربرد ابزارهای نامبرده شده ایجاد شده است و ممکن است طرح نهایی کمی از نظر ساختاری و استاندارد عکاسی مشکل داشته باشد .
با فشردن کلیدهای Ctrl+O عکس مورد نظر را وارد فتوشاپ میکنم .

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-1

2. ابزار Healing Brush Tool را انتخاب کرده و با کلید Alt از کنار چروک صورت یک نمونه برداری انجام میدهم . اینکار ممکن است خیلی زمان بر باشد زیرا چروک های صورت بسیار به هم نزدیک هستند . در صورتیکه با مشکل روبرو شدید با کلیدهای Ctrl+Alt+Z به عقب برگردید و از دوباره کار را شروع کنید

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-2

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-3

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-4

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-5

 

ممکن است همانطور که در بالا به آن اشاره کردم شاید نتوانید برای بار اول مثل من انجام بدهید پس باید با تکرار و تمرین به نتیجه مطلوب برسید . سعی کنید اندازه قلم را کوچک یا بزرگ یا کمی نقطه نمونه برداری را دور یا نزدیک کنید

من باز اینکار را تکرار میکنم

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-6

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-7

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-8

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-9

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-10

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-11

 

در این قسمت از ابزار Patch Tool استفاده میکنم

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-12

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-13

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-14

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-15

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-16

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-17

حذف-چین-و-چروک-های-صورت-با-فتوشاپ-Cs6-18

آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید