login_logo2-4

دسترسی به پوشه های به اشتراک گذاشته شده در شبکه

معمولا کاربران و کسانیکه از کامپیوتر استفاده می کنند وقتی می خواهند از اطلاعاتی که در داخل یک شبکه کوچک به اشتراک گذاشته شده است استفاده کنند ، به درستی نمی دانند که باید از کدام قسمت به این پوشه ها دسترسی داشته باشند و چه منابعی در شبکه به اشتراک گذاشته شده است . (منظور کاربران سطح مقدماتی می باشد)
در ویندوز 7 دسترسی به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده کار سختی نمی باشد و فقط کافیست چند مرحله را پشت سر گذاشته تا به نتیجه برسید .
برای انجام اینکار بهترین و سریع ترین راه منوی استارت یا صفحه Windows Explorer می باشد . صفحه ویندوز اکسپلورر نام ویزاردی می باشد که بعد از کلیک بر روی Computer بعد از چند ثانیه ظاهر می شود . روش انجام اینکار در ادامه آموزش داده می شود .

 

آموزش دسترسی به فایل های به اشتراک گذاشته شده در ویندوز 7
1. بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Network را انتخاب کنید .

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN1

2. در صورتیکه گزینه Network در منوی استارت وجود ندارد ، در یک قسمت که منویی نیست کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید  .

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN2

3. صفحه Taskbar and start Menu Properties نمایش داده می شود.
بر روی تب Start Menu کلیک کرده و کلید Customize را انتخاب کنید .
صفحه تنظیمات منوهای استارت فعال می شود . کمی با ماوس صفحه را به طرف پایین بلغزانید و تیک گزینه Network در سمت چپ نوشته را کلیک کنید . در مرحله پایان هم با انتخاب کلید Ok صفحه را ببندید .

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN3

4. بعد از کلیک بر روی گزینه Network فایل های به اشتراک گذاشته شده در شبکه توسط کاربران نمایش داده می شود . ابتدا باید بر روی کامپیوتر مورد نظر که با یک اسم نمایش داده می شود کلیک کنید . به عنوان مثال Amir-Laptop

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN4

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN5

5. اما از طریق صفحه Computer به چه شکلی می باشد .  روش کار با استفاده از ویزارد Windows Explorer کمی راحت تر می باشد . کافیست وارد صفحه مورد نظر شوید و از منوهایی که در سمت چپ برنامه وجود دارد گزینه Network را انتخاب کنید . بقیه مراحل همانند مرحله 4 می باشد .

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN6

دسترسی-به-پوشه-های-به-اشتراک-گذاشته-شده-در-شبکهN7

منبع:آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید