login_logo2-4

راهنمای نصب کامپیوتر در منزل

راهنمای نصب سیستمsystem
ابتدا کلیه قطعات کامپیوتر نظیر کیس ؛ مانیتور ؛ اسپیکر ؛ کی برد ؛ ماوس و… را در جای مخصوص خود قراردهید  سپس کابلهای ارتباطی را  با توجه به موارد ذیل عکس پائین صفحه متصل نمایید :
اگر کیس کامپیوتر را روی زمین می خواهید بگذارید حتما یک زیرکیسی برای آن تهیه کنید .
روی فرش وموکت بدلیل داشتن الکترسیته ساکن طول عمر رایانه شما را نصف خواهد کرد .
برای اتصال کابلهای برق سیستم به برق شهر  از یک 4 راهی کلید دار استفاده کنید ، تاهنگامی که از رایانه استفاده نمی کنید کلید آنرا خاموش نمایید.
کابل های کی برد و ماوس را با توجه به جهت سوکت , زائده وسط سوکت و رنگ آن ، ماوس به سوکت سبزو کی برد به سوکت بنفش  پشت کیس وصل نمایید . اگر با سختی نصب می شود دارید اشتباه جا می زنید!
system
درصورتیکه کی بردوماوس شما دارای فیش USB می باشد شما میتوانید آنها رابه هریک از سوکت های USB پشت کیس متصل نمایید.
از مانیتور یک کابل (کابل برق) به سه راهی برق متصل می گردد وکابل دیگر (VGA یا DVI )( آبی یا سفید )  که ذوزنقه ای شکل می باشد به کارت گرافیک متصل می گردد(به شکل توجه شود) . دقت کنید اگر با سختی نصب می شود دارید اشتباه می زنید!
نکته : بعضی از مانیتورها دارای ورودی DVI می باشد که در این صورت یک کابل اضافه که سوکت آن معمولا سفید رنگ است وجود دارد اگر کامپیوتر شما دارای خروجی DVI  است از این کابل بجای کابل آنالوگ (بدنه آبی رنگ) استفاده کنید وتصویر بهتری دریافت کنید.
نصب بلندگوها تقریبا مشابه هم هستند مجموعه بلندگو( sub وSpeaker ها)به یکدیگرمتصل می گردندازهربلندگو یک کابل به out(خروجی)sub  متصل می گردد. ورودی sub  ممکن است 1 ورودی  یا 2 ورودی باشد که متناسب با آن در جعبه بلندگو کابل مورد نظر قرار گرفته است درهر دوحالت 1 به 1یا 2به 1 طرف دیگر کابل یک فیش با بدنه سبز رنگ می باشد که باید این فیش را به پشت کیس قسمت کارت صدا سوکت سبز رنگ متصل نمایید. درضمن از راهنما نصب درون جعبه اسپیکر نیز می توانید استفاده نمایید.
نکته : میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط بلندگوها باعث اختلال در رنگ مانیتورها می شود بنابراین از چسباندن آن به مانیتور خودداری نمایید حداقل با فاصله 15 سانتی متری از مانیتور قرار گیرد . مخصوصا sub wooferبرای اتصال به اینترنت باید کابل تلفن رو که یک سر اون به پریز تلفن و انتهای اون رو به قسمت line مودمتون وصل کنید . بسیار دقت کنید که کابل مودم به برق متصل نگردد که درصورت خرابی شامل گارانتی نمی گردد. دربعضی ازموارد مشاهده گردیده که علاوه بر سوختن مودم برد اصلی دستگاه نیز دچار آسیب گردیده است .
حالا کابل برق مربوط به کیس را متصل نمایید در هنگام اتصال دقت کنید که برق سه راهی قطع باشد. بعداز اتصال دکمه پشت پاور را در حالت 1یک قراردهید
system1
حالا کامپیوتر آماده روشن کردن می باشد می توانید دکمه پاور در جلوی کیس را فشار دهید.
وقتی سیستم عامل بالاآمد  بدلیل اینکه در شرکت با مانیتور دیگری کار نصب سیستم انجام شده است باید مانیتور خود را به سیستم معرفی کنید. تا از کیفیت تصویر بهتری برخوردار گردید.برای این کار cd مانیتور را در دستگاه قرار دهید مراحل نصب را طی کنید. درصورت اشکال در نصب می توانید با مرکز خدمات مادیران برای مانیتورهای LG و شرکت سام سرویس برای مانیتور های SAMSUNG تماس حاصل  نمایید.
چنانچه ماوس شما با رابط USB به کیس متصل گردیده مدتی (حدود1دقیقه) طول می کشد نا ماوس فعال گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید