login_logo2-4

راه هایی برای مقابله با وسوسه سیگار کشیدن

۱- یک جایگزین دهانی پیدا کنید

برای مقابله با وسوسه سیگار کشیدن چیزی را به دهانتان ببرید مثلا یک شکلات یا آب نبات خوشمزه بمکید یا تکه ای کشک یا آدامس بجوید. می توانید از هر خوراکی موردعلاقه تان استفاده کنید.

۲ – ذهنتان را مشغول کنید

یک مجله یا کتاب بخوانید، به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید، یک جدول حل کنید یا خودتان را مشغول بازی موردعلاقه تان در موبایل یا رایانه تان کنید. در این صورت شما برای سیگار کشیدن وسوسه نمی شوید .

۳  دستتان را مشغول کنید

بازی با یک عروسک، توپ کوچک،خودکار، یا گیره های کاغذ جایگزین خوبی برای ارضای نیاز به لمس یک چیز و مقابله با وسوسه سیگار کشیدن است.

۴ – دندان هایتان را مسواک بزنید

تمیزکردن محیط دهان تا حد زیادی به شما کمک می کند بر وسوسه سیگار کشیدن غلبه کنید.

۵ – آب بنوشید

به سرعت یک لیوان بزرگ آب خنک بنوشید. این کار نه تنها به عبور وسوسه سیگار کشیدن کمک می کند بلکه با هیدراته کردن بدن در کاهش علائم ترک نیکوتین موثر است.

۶ – یک چیز دیگر روشن کنید

به جای روشن کردن سیگار، یک چیز دیگر مثل شمع روشن کنید.

۷ – فعالیت کنید

برای پیاده روی به بیرون بروید یا در محیط خانه یا محل کارتان فعالیت بدنی انجام دهید. اگر در خانه هستید به راحتی می توانید انواع ورزش یا نرمش را انجام دهید . همراه کردن فعالیت بدنی با موسیقی انرژی بخش می تواند بسیار کمک کننده باشد. در محیط کارتان نیز از فعالیت فیزیکی غافل نشوید و به تناسب شغلتان تعدادی حرکت ورزشی انجام دهید.

۸ – به خودتان آرامش بدهید

از کارهای مختلف برا ی آرام کردن خود استفاده کنید . مثلا یک دوش گرم، یک موسیقی آرامش بخش، تنفس عمیق، یوگا و مدیتیشن می تواند کمک زیادی برای ترک سیگار به شما بکند.

منبع:دختران پسران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید