login_logo2-4

رمزگذاری هارد درایو و اطلاعات خود در ویندوز

چگونه هارد درایو و اطلاعات خود را در ویندوز رمز گذاری کنید و امن نگه دارید؟

BitLocker-0

در جهان امروزی داشتن اطلاعات، قدرت است. اگر رایانه شما دزدیده شود بدین معنی است که اطلاعات خود را از دست داده اید؛ اطلاعاتی که می توان از آن ها سواستفاده کرد، بر علیه شما استفاده کرد یا به طور کلی نابودشان کرد.

قفل کردن رایانه به تنهایی کافی نیست، هکر ها می توانند راه هایی پیدا کنند تا قفل رایانه شما را دور بزنند. ویندوز هلو از آن جایی که به اسکنر های بیومتریک متکی است می تواند این فرآیند را اندکی طولانی تر کند اما در مواردی که اطلاعات شما بر روی یک هارد ثانویه قابل جداسازی ذخیره شود دیگر فرقی نمی کند به اسکنر های بیومتریک متکی باشید یا نه. اطلاعات شما در این حالت در خطر هستند. خبر خوب این است که در ویندوز 10 نیز می توانید با استفاده از Bitlocker هارد خود را انکریپت کنید و از اطلاعات خود محافظت کنید.

بیت لاکر می تواند هارد درایو های داخلی و خارجی را رمز گذاری کند. بیت لاکر کار خود را بعد از وارد شدن به ویندوز شروع نمی کند بنابراین شما از تهدید های امنیتی از زمان بوت شدن و قبل از وارد شدن به ویندوز در امان هستید.

BitLocker-1

مراحل رمز گذاری کردن هارد درایو به شرح زیر می باشد:

  • برای این که رمزگذاری بیت لاکر را راه اندازی کنید در استارت عبارت Manage BitLocker را نوشته و انتخاب کنید.
  • درایوی که می خواهید رمزگذاری کنید را انتخاب کنید و بر روی Turn on BitLocker کلیک کنید.
  • انتخاب کنید چگونه درایو را رمز گشایی خواهید کرد با رمز عبور یا کارت هوشمند از طریق درگاه USB.
  • در این مرحله انتخاب کنید که کلید ریکاوری در کجا ذخیره شود در مواردی که رمز عبور را فراموش کردید می توانید از کلید ریکاوری استفاده کنید.
  • تعیین کنید که می خواهید کل درایو (ٍEntire Drive) را رمز گذاری کنید یا فقط فضای استفاده شده (Used Space)، اگر کل فضا را رمز گذاری کنید سرعت هارد شما اندکی پایین خواهد آمد.
بعد از اتمام رمز گذاری این پیام را مشاهده خواهید کرد.
بعد از اتمام رمز گذاری این پیام را مشاهده خواهید کرد.

از لحظه ای که عملیات را آغاز می کنید، ویندوز بر روی رمز گذاری اطلاعات شما کار می کند و وقتی عملیات تمام شد فقط کسانی که رمز عبور داشته باشند می توانند به درایو رمز گذاری شده دسترسی داشته باشند. وقتی هارد درایو را به یک رایانه دیگر وصل می کنید برای دست یابی به اطلاعات باید رمز عبور را وارد کنید. لازم به ذکر است این قابلیت محدود به ویندوز 10 نیست و حتی ویندوز XP نیز از آن پشتیبانی می کند.

مد نظر داشته باشید هر چیزی قیمتی دارد و قیمت رمز گذاری کردن هارد درایو نیز قربانی کردن سرعت آن است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید