login_logo2-4

روش فعال سازی سرویس مکالمه تصویری در فیس بوک

از ماه‌ها قبل فیس‌بوک و اسکایپ صحبت‌هایی را مبنی بر همکاری دو جانبه انجام داده بودند که بالاخره مارک زوکربرگ در سخنرانی خود به طور رسمی خبر از امکان جدید مکالمه تصویری در فیس بوک را داد و در بلاگ اسکایپ نیز این خبر منتشر شد. فیس بوک با این کار به نوعی هدف عقب نماندن از گوگل پلاس را در سر دارد، حتی این کار می تواند برای خوشنودی کاربران بوده باشد تا از این شبکه اجتماعی دور نشوند و سراغ رقبا نروند. هنگامی که شما امکان مکالمه تصویری را فعال کنید، در سمت راست بخش مکالمه ویدئویی، لیست دوستان آنلاین شما به صورت ردیفی به نمایش در‌می‌آید و در این بخش می‌توانید یه لیست کاملی از دوستان خود دسترسی داشته باشید. در هنگام انجام گفتگوی متنی با دوستان نیز در بالای پنجره، یک آیکون مکالمه تصویری افزوده شده است که موجب دسترسی سریع به این امکان می‌شود. می توانید چند نفر را برای مکالمه تصویری انتخاب کنید و به صورت گروهی با هر یک به مکالمه بپردازید. در ابن ترفند ازبه معرفی چگونگی فعال سازی و استفاده از این سرویس می پردازیم.

 

برای این کار:

ابتدا وارد سایت فیس بوک شده و وارد حساب کاربری خود شوید

سپس به آدرس http://www.facebook.com/videocalling بروید.

پس از باز شدن صفحه، در میانه‌های آن، بر روی دکمه Get Started کلیک کنید

بعد از چند ثانیه، در سمت راست‌‌ ساید‌باری ظاهر می‌شود و تمامی دوستان خود را که آنلاین هستند را می‌توانید مشاهده کنید.

سپس با انتخاب هر یک و فعال کردن این سرویس از جانب آن‌ها، می‌توانید یک مکالمه تصویری دو نفره را به راحتی هر چه تمام تر انجام دهید!

 

بد نیست بدانید که: این امکان جدید فیس‌بوک که با همکاری اسکایپ راه‌اندازی شده است را می‌توان برگ برنده‌ای برای مارک زوکربرگ دانست زیرا دوباره توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند و کاربرانی را با این امکان جدید به سمت خود می‌کشاند و تا حدی تاثیر شبکه‌ اجتماعی جدید گوگل را که این‌ روز‌ها بسیار در مورد آن صحبت می‌شود را کمی خنثی می‌کند زیرا مکالمه تصویری یکی از امکانات وسوسه برانگیز در هر شبکه‌ اجتماعی است و فیس بوک با 750 میلیون کاربر و این امکان جدید خود، به نوعی این کاربران را راضی نگه می‌دارد. به نظر می‌رسد اسکایپ به خوبی از عهده این وظیفه برآمده است و این شرکت را می‌توان یک ناجی برای فیس بوک دانست؛ مایکروسافت ناجی فیس بوک!

منبع:ترفند220

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید