login_logo2-4

ریست فکتوری گوشی های سامسونگ با 3 روش سریع

آیا دستگاه سامسونگ شما کند عمل می کند؟ شاید وقت آن رسیده است که آن را ریست کنید تا دوباره قوای خود را باز یابد. در زیر با ریست فکتوری گوشی های سامسونگ آشنا خواهیم شد.

اگر از گوشی های هوشمند سامسونگ، سری نوت یا تبلت های این برند استفاده می کنید، ممکن است دستگاه شما با مشکلاتی مانند هنگ کردن، فریز شدن یا بسته نشدن برنامه ها و صداهای عجیب و غریب، هماهنگ سازی با سایر دستگاه ها یا دریافت و یا برقراری تماس تلفنی را تجربه کرده باشد. در این موارد، با ریست دستگاه و داده های کارخانه در صفحه تنظیمات، می توانید دستگاه خود را با مشخصات کارخانه تنظیم مجدد کنید.

چرا به ریست فکتوری نیاز پیدا می کنیم؟

ریست فکتوری گوشی های اندروید در مواقعی مانند مشکلاتی مثل کند شدن، هنگ کردن و اشکالات عجیب ‌و غریب، فراموش کردن قفل ورود، فریز شدن برنامه ها، هک و ویروسی شدن محیط سیستم عامل و درست کار نکردن آن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

چرا به ریست فکتوری نیاز پیدا می کنیم؟

ممکن است شما در موقعیتی جدی تر قرار گرفته باشید که روی صفحه نمایش شما آیکون پریده باشند و چیزی نشان داده نشود، یا اینکه برنامه ها به واسطه ویروسی هنگ کرده و فریز شده باشند و با هیچ ورودی مانند اثر انگشت یا اثر انگشت را قبول نکنند. در این مورد، تنها راهکار شما این است که با استفاده از دکمه های دستگاه به بازیابی از طریق ریست فکتوری فکر کنید تا بتوانید به سیستم عامل دستگاه دسترسی پیدا کنید، و بتوانید نرم افزار هایی که درون حافظه شما نصب شده است را پاک کنید. پس اگر قفل ورود فراموش کردید هم می توانید با هارد ریست گوشی را احیا کنید.

تفاوت ریست فکتوری و هارد ریست گوشی های سامسونگ

دو اصطلاح ریست فکتوری و هارد ریست مرتبط با تنظیمات هستند. ریست فکتوری مربوط به راه اندازی مجدد سیستم می شود، در حالی که هارد ریست مربوط به ریست هرگونه سخت افزار در سیستم است.

  • ریست فکتوری: بازگشت به تنظیمات کارخانه به طور کلی برای حذف داده ها به طور کامل از یک دستگاه انجام می شود، دستگاه باید دوباره راه اندازی شود و نیاز به نصب مجدد نرم افزارها روی سیستم عامل دارد. ریست فکتوری باعث می شود که دستگاه دوباره در فرم جدید عمل کند. این کار کل سیستم دستگاه را پاک می کند. پس از این کار احتمالا نیاز است که سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کرده و آپدیت اخیر را نیز دریافت کنید.
  • ریست هارد: هنگامی که یک دستگاه به درستی کار نمی کند، به این معنی است که تنظیمات در دستگاه نیاز به تغییر دارد، بنابراین فقط آن بخش خاص در دستگاه نیاز به تنظیم مجدد دارد. با این کار تمام حافظه مربوط به سخت افزار پاک شده و سخت افزار را با آخرین نسخه به روز رسانی به روز می کند. بعد از هارد ریست، CPU یا پردازنده برنامه را مجددا راه اندازی می کند.
تفاوت ریست فکتوری و هارد ریست گوشی های سامسونگ

اگر موردی خاص در یکی از برنامه ها دیدید به شما هارد ریست را پیشنهاد می کنیم، زیرا یک باگ نرم افزاری به طور معمول مسئله ای نیست که بخواهید تمام سیستم را به خاطر آن درگیر کنید. اما اگر می خواهید سیستم عامل خود را ارتقا دهید یا مشکلات متعددی را در سیستم عامل خود مشاهده می کنید، بهتر است ریست فکتوری را امتحان کنید.

نکات پیش از ریس فکتوری کردن گوشی سامسونگ

هارد ریست گوشی را به حالت کارخانه برمی گرداند و تمامی اطلاعات شما روی دستگاه (نه کارت حافظه) حذف خواهد شد! در ریست فکتوری همه اطلاعات و داده ها را بر روی دستگاه خود حذف می کند از جمله تمام برنامه ها، تنظیمات، موسیقی، عکس ها و فیلم ها. هنگامی که دستگاه خود را برای اولین بار راه اندازی کردید، آندروید به شما اطلاع می دهد که داده های خود را به طور خودکار به حساب Google خود اضافه می کند. بنابراین، هنگامی که دستگاهتان را پس از ریست فکتوری، می توانید برنامه ها و داده هایتان را بازیابی کنید.

با این حال، اگر پشتیبان گیری خودکار را تنظیم نکردید و هنوز هم می توانید به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید، می توانید به صورت دستی به صورت زیر پشتیبان گیری کنید:

  • در صفحه اصلی گوشی روی Apps کلیک کنید.
  • در صفحه برنامه ها، روی setting ضربه زده و گزینه Back up and reset را بزنید.
  • در این بخش روی گزینه Back Up My Data. کلیک کنید. با این کار از داده های خود پشتیبان تهیه کنید.

آموزش ریست فکتوری سامسونگ از طریق تنظیمات

با توجه به نوع گوشی ای که دارید می توانید از یکی از سه مسیر زیر برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ خود اقدام کنید. ابتدا وارد setting شده و سپس backup and reset  را زده و سپس Factory data reset را بزنید. اگر این مسیر را پیدا نمی کنید، مراحل زیر را امتحان کنید.

  • Settings > General Management > Reset > Factory data reset
  • Settings > Backup and reset > Factory data reset
  • Settings > Privacy > Factory data reset
آموزش ریست فکتوری سامسونگ از طریق تنظیمات

با پیمودن این مسیر به صفحه‌ای ارجاع داده می‌ شوید که در انتهای آن کلید Reset قرار دارد. آن را بفشارید تا گوشی هوشمند شما مراحل بازگردانی تنظیمات کارخانه را شروع کند.

کد ریست فکتوری سامسونگ

فرایند ریست فکتوری گوشی های سامسونگ را می توانید با وارد کردن کدهای دستوری نیز انجام دهید. برای این کار لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

کد ریست فکتوری سامسونگ

*2767*2878# در سری گوشی های سامسونگ ، با استفاده از این کد می توان گوشی را ریست دستی کرد و به این ترتیب تنظیمات گوشی روی پیش فرض قرار می گیرد. برای استفاده از این کد باید سیمکارت و کارت حافظه خود را خارج کرده، گوشی خود را خاموش کرده و سیمکارت را خارج کنید. بعد از زدن کد دستوری و ریست گوشی سیمکارت را جا انداخته و گوشی را روشن کنید. این کار را می توانید با کد *2767*3855# : نیز در گوشی های سامسونگ انجام دهید. گفته می شود که استفاده از این کد 70% تا 80% ویروس ها و مشکل آنتن دهی را از بین می برد. اگر از این راه جواب نگرفتید، لازم است ریست فکتوری کردن از طریق دکمه های دستگاه را انجام دهید.

ریست فکتوری کردن سامسونگ از طریق دکمه های دستگاه

در گوشی های قدیمی تر سامسونگ شما می بایست سه کلید ولوم بالا ، هوم و پاور را به صورت همزمان فشار دهید تا پس از زدن ویبره یک منو برای شما نمایان شود. در منوی نمایش داده شده بر روی reset factory (ریست فکتوری) بروید و آن را اجرا کنید. با این کار تلفن همراه شما وارد فرایند ریست کردن می شود.

ریست فکتوری کردن سامسونگ از طریق دکمه های دستگاه

در گوشی های جدید تر سامسونگ که کلید فیزیکی هوم حذف شده و جای خود را به دکمه کناری بیکسبی داده است، نیاز است که برای این کار دکمه ولوم بالا، پاور و بیکسبی را به طور همزمان بفشارید تا صفحه ای تیره ظاهر شود. با دکمه کاهش صدا روی گزینه wipe data/factory reset بروید و برای انتخاب شدن گزینه delete all user data  دکمه پاور گوشی را فشار دهید. در نهایت برای انتخاب نهایی دکمه YES از دکمه پاور استفاده کنید تا فرآیند ریست کامل شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید