login_logo2-4

ریکاوری اطلاعات از دست رفته

یکی از مشکلاتی که شاید برای اکثر کاربران کامپیوتر در پی بی احتیاطی ، اتفاق بیافتد ، پاک شدن اطلاعات هارد دیسک می باشد . با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی ، امروزه 99 درصد کاربران اطلاعات و فایل های خودشان را به صورت دیتا بر روی هارد دیسک ذخیره می کنند . این کار دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به طور کامل به آنها می پردازم .
ذخیره کردن اطلاعات بر روی هارد دیسک یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد ولی محافظت از این اطلاعات امری مهم تر بوده که اکثر کاربران از این مهم ، غافل هستند .
طی مدت زمانی که در شرکت طلوع فن آوران آسا مشغول به فعالیت هستم افراد زیادی را دیده ام که فایل هایشان در اثر یک بی احتیاطی برای همیشه پاک شده است و حاضر هستند برای بازیابی اطلاعاتشان هزینه زیادی را بپردازند . سوالی که همیشه از آنها پرسیده می شود این هست که از اطلاعات مهم و شخصیتان بکاپ تهیه کرده اید یا خیر ؟ خوب تقریبا می توانم بگویم که 90 درصد مشتریان شرکت و کاربران کامپیوتر ، قبل از این اتفاق هیچ پشتیبانی تهیه نکرده اندو این موضوع بسیار نگران کننده می باشد .
خوب راه حل چیست ؟ قبل از بروز چنین اتفاقی چکاری باید انجام بدهیم ؟
بهترین روش پشتیبان گیری از اطلاعات مهم رایانه بر روی فلش مموری (در صورتیکه حجم اطلاعات کم می باشد) / DVD و هارد دیسک های اکسترنال می باشد . در صورتیکه شما از آن دسته افرادی هستید که مرتب با اطلاعات شخصیتان ، سروکار دارید باید از فایل هایتان دائما به صورت هفتگی و ماهانه ، پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی ، نگرانی از بابت از دست رفتن اطلاعات نداشته باشید . نکته جالب توجه این هست که بیشتر کاربران ، با در نظر گرفتن این موضوع که سخت افزار نصب شده بر روی سیستمشان بروز می باشد ، 1 درصد هم احتمال چنین مشکلی را نمی داده اند

روش دیگری که من از آن استفاده میکنم ، استفاده از فضای ذخیره سازی ابری می باشد(مخصوص کاربران سطح پیشرفته) . فضای ذخیره سازی ابری چیست ؟  سایتهایی هستند که به شما یک مقدار فضا همانند پارتیشن های هارد دیسک در اختیارتان قرار میدهند تا اطلاعاتتان را در آن قسمت آپلود کنید . این روش دارای مزایای زیادی می باشد که به چند مورد خلاصه بار اشاره میکنم . اولین ویژگی این فضا ، امنیت اطلاعات آپلود شده می باشد . دوم : دسترسی راحت .سوم : محیط کاربری بسیار ساده و… . دقت داشته باشید که برای استفاده از این روش باید دائما دسترسی به اینترنت داشته باشید و به هیچ وجه نباید اطلاعات وارد شدن به حساب کاربریتان را فراموش کنید .

تا این قسمت  در مورد  پیشگیری قبل از ، از دست دادن اطلاعات را برای شما توضیح دادم که مهمترین قسمت نیز می باشد . حال اگر خدای نکرده این اتفاق افتاد چکاری باید انجام بدهیم  ؟
اولین کار ، این هست که به هیچ وجه اطلاعاتی بر روی هارد دیسک (فلش مموری و رم های گوشی های دوربین دیجیتال نیز شامل می شود) کپی نکنید .
در صورتیکه مشکل سخت افزاری می باشد به هیچ وجه هارد دیسک را باز نکنید .
در صورتیکه از نرم افزار های ریکاوری استفاده کردید به هیچ وجه اطلاعات را بر روی پارتیشنی که اطلاعاتش پاک شده است ، ذخیره نکنید چون اینکار در صورتیکه بازیابی اطلاعات به درستی صورت نگرفته باشد ، دسترسی به بعضی از فایل ها را غیر ممکن می کند .

نتیجه گیری :
سعی کنید با استفاده از روشهایی که وجود دارد از فایل های اصلی روی هارد دیسک ، پشتیبان تهیه کنید .
در صورتیکه اطلاعات شما از دست رفت سعی کنید تا جایی که امکان داره ، خودتان اقدام به بازیابی اطلاعات نکنید به دلیل اینکه ممکن است دسترسی به فایل هایتان را تقریبا غیر قابل برگشت بکنید .

اگر می خواهید از نرم افزار بازیابی اطلاعات استفاده کنید حتما از 4 نرم افزاری که در ادامه برای شما معرفی می کنم استفاده کنید .
نرم افزار بازیابی اطلاعات Recover My Files (آموزش استفاده از نرم افزار )
نرم‌افزاری کارامد جهت بازیابی اطلاعات : R-Studio Corporate Network 5.4 Build 134120 x86/x64 + Emergency Disk Creator
نرم افزار بازیابی اطلاعات از درایورهای NTFS و FAT و FAT32 حرفه ای : GetDataBack for FAT / NTFS 4.22
نرم افزار بازیابی اطلاعات : EasyRecovery Professional 6.21 Retail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید