وب سایت آموزشی و فناوری اطلاعات

سرورهای سرویس‌های مجازی به ایران منتقل می‌شوند؟

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از زمینه‌سازی برای انتقال سرورهای سرویس‌های مهم فضای مجازی به ایران خبر داد و تمرکز این حرکت را بر سرویس‌های فیلترشده اعلام کرد.

شایعاتی در خصوص انتقال سرورهای سرویس‌های فضای مجازی مانند تلگرام منتشر شده است. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: «قرار است زمینه انتقال سرویس‌های مهم به کشور ایجاد شود و اگر قرار باشد سرور یک سرویس خاص به داخل کشور منتقل شود، آن را با شفافیت تمام اعلام خواهیم کرد.»

وزیر ارتباطات نیز در این خصوص گفت:

شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای برای انتقال سرورها نداشته است؛ اما این موضوع با مصوبات دیگری درباره اولویت‌ و نحوه ارائه تسهیلات به شبکه‌های بومی و خارجی پیگیری شده که بر این اساس، شبکه‌های خارجی دارای سرور در ایران و شبکه‌های بومی نسبت به شبکه‌های خارجی بدون سرور در ایران امتیاز می‌گیرند.

معاون وزیر اعلام کرد که نقض حریم خصوصی، آفت این اقدام است؛ زیرا این کار باعث می‌شود تعامل با سرویس‌دهندگان خارجی به نتیجه نرسد. جهرمی اشاره کرده است که دولت مستقر و خصوصا رئيس جمهور نیز حساسیت ویژه‌ای در خصوص حفظ حریم خصوصی دارند. به گفته‌ی جهرمی، این کار با تأکید بر فرهنگ اسلامی ایرانی صورت خواهد گرفت.

پیگیری این موضوع از دیروز آغاز شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که اگر به نتیجه برسند، به‌طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌کنند. این پیگیری‌ها صرفا برای یک سرویس خاص نبوده و نقطه تمرکز این حرکت بر سرویس‌های فیلترشده است.

منبع:زومیت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید