login_logo2-4

عکاسی بدون لمس صفحه‌نمایش

cam83

این روزها تقریبا تلفن‌های همراه هوشمند هر کاری را انجام می‌دهند و یکی از مهم‌ترین کاربردهای آنها بجز امکانات پایه (مکالمه و ارسال و دریافت پیام)، عکاسی و فیلمبرداری است.

عکاسی یا فیلمبرداری در تلفن همراه از روش بسیار ساده‌ای برخوردار است.

 

نرم‌افزار دوربین را اجرا می‌کنید، سوژه را انتخاب کرده و با فشردن کلید شاتر روی صفحه‌نمایش، عکاسی یا فیلمبرداری را آغاز می‌کنید.

 

همان‌طور که می‌دانید یکی از مشکلات موجود در این روش، نیازمندی به استفاده از هر دو دست است! یک دست شما گوشی را نگه می‌دارد و دست دیگر برای فشار دادن کلید شاتر روی صفحه‌نمایش به‌کار گرفته می‌شود.

 

اگر دوست دارید با یک دست عملیات عکاسی و فیلمبرداری را به‌انجام برسانید و به فشار دکمه شاتر روی صفحه‌نمایش نیز نیازی نداشته باشید از یکی از روش‌های زیر کمک بگیرید:

توجه: این روش‌ها در تلفن‌های همراه هوشمند سامسونگ مجهز به سیستم‌عامل اندروید تست شده است. ممکن است دیگر دستگاه‌های مجهز به اندروید نیز باتوجه به نرم‌افزاری که مدیریت دوربین را به عهده دارد امکان مشابه را در اختیار شما قرار دهند.

روش اول: کلیدهای سخت‌افزاری

1 ـ نرم‌افزار Camera را اجرا کنید.

2 ـ کلیدهای کنترل صدا را از لبه‌ کناری دستگاه هوشمند خود فشار دهید تا عکاسی انجام شود.

نکته: اگر کلیدها به‌جای شاتر عمل نکرد باید پس از اجرای برنامه‌ Camera به بخش Settings مراجعه کنید و مطمئن شوید در بخش Volume Key گزینه‌ Take pictures فعال است.

روش دوم: تایمر

1 ـ نرم‌افزار Camera را اجرا کنید.

2 ـ از بالا سمت چپ، روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ‌دنده است فشار داده و گزینه‌ Timer را انتخاب کنید.

3 ـ زمان دلخواه خود را انتخاب کنید.

4 ـ روی کلیدهای کنترل صدا یا کلید شاتر در صفحه‌نمایش فشار دهید و پس از آن دوربین را در موقعیت مناسب قرار دهید و منتظر بمانید با اتمام زمان تایمر، عکس شما ثبت شود.

روش سوم: فرمان صوتی

1 ـ همچون روش‌های قبل، نرم‌افزار مورد نظر را اجرا و به بخش تنظیمات آن مراجعه کنید.

2 ـ از فهرست تنظیمات روی Voice control فشار دهید تا فعال شود. در ادامه در صفحه‌ به‌نمایش درآمده روی Take pictures فشار داده و گزینه‌های موردنظر اعم از smile، cheese، capture، shoot را به‌عنوان فرمان‌هایی برای ثبت تصویر انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از فرمان صوتی record video برای آغاز عملیات فیلمبرداری کمک بگیرید.

3 ـ پس از مشخص کردن گزینه‌ دلخواه، به صفحه‌ اصلی نرم‌افزار Camera بازگشته و با گفتن فرمان ثبت عکس یا فیلمبرداری، لحظه‌های خاطره‌انگیزتان را به ثبت برسانید.

منبع: بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید