login_logo2-4

عیدانه ؛ ۵ میانبر کلیدی که هر کاربر Gmail باید بداند!

هر برنامه ای فوت و فن خاص خودش را دارد؛ جیمیل از از این نکته مستثنی نیست، مسلما برای آن نیز میانبر های کلیدی نیز وجود دارند. در این پست از برسام با ما همراه باشید تا در کنار هم در عیدانه ای جدید ۵ ترفند جدید بیاموزیم.

همه می دانیم میانبرهای کیبورد چقدر می تواند سرعت گردش کار را در هر برنامه ای بالا ببرد و در عین حال، به شما اجازه می دهد که تمرکز و دقتتان هم بیشتر شود:

عیدانه ؛ ۵ میانبر کلیدی که هر کاربر Gmail باید بداند!

Gmail

۱-shift+click

همان طور که در اکسپلورر کامپیوترتان با نگه داشتن کلید Shift می توانید چند فایل را به طور همزمان انتخاب کنید، در جیمیلتان هم می توانید با نگه داشتن کلید shift چندین ایمیل را یکجا انتخاب کنید.

۲ – shift +#

پاکسازی صندوق اطلاعاتتان (inbox) تان با پاک کردن شورتکاتی ایمیل هایتان می تواند سریع تر شود.

بهتر است یک دسته از آنها را با استفاده از کلید شیفت انتخاب کنید و سپس با استفاده از کلید میانبر shift +# همه آنها را پاک  کنید.

۳ – Shift +I

اگر استفاده از دکمه Mark as Read یا نشان دار کردن به عنوان خوانده شده را یک امکان صرفه جویی در زمان می دانید، پس این شرتکات مسلما به کارتان می آید! حتی از انتخاب و کلیک بر روی دکمه مذکور نیز سریع تر است!

۴- Shift + U

هرگاه پس از مطالعه یک نامه احساس کردید نیاز به دوباره خواندن آن هست می توانید آن را با فشردن این دکمه ها به Unread تبدیل نمایید.

۵- Shift + T

حتما برایتان پیش آمده که پس از خواندن یک ایمیل خواسته باشید آن را به انجام دادنی هایتان در Google Tasks اضافه کنید. خب این میانبر هم کارش همین است!

خب این هم از میانبر های کیبردی که در همه حال می تواند به کارمان بیاید. اگر احساس می کنید دکمه ها برایتان کار نمی کند، کافیست در Gmail به Settings > General > Keyboard Shortcuts رفته و از تیک Keyboard Shortcut مطمئن شوید.

Gmail

البته همه میانبر های گوگلی به همین بسنده نمی شود، بلکه تعداد آن ها فراتر از این هاست! مخصوصا هنگامی که سرتان (آن هم در این بازار دید و بازدیدهای عید!) بسیار شلوغ است و همه به دنبال راه در رو می گردیم! دیگر شرتکات های جیمیل را می توانید با فشردن Shift + ? به دست آورید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید