login_logo2-4

غیر فعال کردن جستجو برای بالا بردن سرعت در ویندوز 7

یکی از بهترین امکانات و ویژگیهای جدید ویندوز 7 امکان جستجو فوق العاده قوی در خود سیستم عامل می باشد که  می توانید به طور کامل در این بخش ، روش کار و آموزش جستجو اطلاعات خاص در ویندوز را مشاهده کنید . این ویژگی تا حد قابل ملاحضه ای از سرعت سیستم را در بر میگیرد که می توانید با چند مرحله ساده اگر از این ویژگی تا به حال استفاده نکرده اید آن را غیر فعال کنید.یک قابلیتی که جستجو  ویندوز 7داره این هست که رد فایل های قبلی را حفظ میکند تا اگر بعدا جستجوشون کردید سریعا فایل یا فولدر مورد نظر را پیدا کرده و اطلاعات آن را در اختیار شما قرار بدهد .پس بازهم اشاره میکنم در صورتیکه از این ویژگی استفاده نمی کنید، Search indexing را با توجه به مراحل زیر غیر فعال کنید1. برای غیر فعال کردن ویژگی جستجو در ویندوز 7 روی Computer کلیک راست کرده و گزینه Manage را انتخاب کنید .

2. بعد از چند ثانیه صفحه Computer Management باز میشه . از قسمت سمت چپ روی پیوند Services and Application کلیک کنید .

3. روی Services کلیک کنید

4. وقتی روی Services کلیک میکنید تمام سرویس ها فعال و غیر فعال روی ویندوز را نشان میدهد . برای اینکه گزینه Windows Search را پیدا کنید یک گزینه را انتخاب کرده و کلید W را از روی کیبرد بزنید تا سرویس هایی که با W نام آنها شروع میشوند نمایش داده بشه . حالا گزینه Windows Search را انتخاب کرده روی آن کلیک راست کنید

5.همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید پنجره Windows Search Properties باز می شود . از قسمت Startup type روی لیست کشویی مشخص شده با کادر قرمز کلیک کرده و گزینه Disabled را انتخاب میکنیم .

6. در مرحله آخر هم روی Applyو سپس OK کلیک کنید . ویژگی شاخص گذاری جستجوی ویندوز 7 غیر فعال شد .
نکته : اگر نمی خواهید که ویژگی Search Indexing به طور کامل غیر فعال شود در مرحله بالا گزینه Manual  را انتخاب کنید.

منبع:aviny.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید