login_logo2-4

فعال/غیرفعال کردن ویژگی Hardware Acceleration در کروم

 گوگل کروم یک ویژگی جدید به آخرین نسخه خود به نام Hardware Acceleration یا شتاب سخت افزاری اضافه کرده است. این یک ویژگی بسیار مهم است که تجربه مرور وب را بهبود می بخشد.

مزیت ها و معایب ویژگی HARDWARE ACCELERATION

ویژگی Hardware Acceleration  می تواند فعال یا غیر فعال شود، زیرا گاهی اوقات بسیار حیرت انگیز عمل می کند و گاهی اوقات دارای باگ است. گوگل کروم یکی از بهترین مرورگرهای وب برای سیستم عامل ویندوز است. گوگل کروم همچنین دارای بسیاری از ویژگی های است که به راحتی می توان سفارشی شده و دارای تم های دیگر نیز هست.

این ویژگی به چه درد می خورد؟

شتاب سخت افزاری از پردازنده گرافیکی کامپیوتر استفاده می کند به طوری که این فرایند می تواند برای آزاد کردن  اضافه بار روی CPU مورد استفاده قرار بگیرد. این توابع در حال اجرای نرم افزار نیز این کار را انجام می دهند. این ابزار از پردازنده گرافیکی استفاده می کند تا بتواند به انجام وظایف مانند پلی کردن بازی ها، فیلم ها و سایر کارهای مربوط به امور گرافیکی پرداخته شود.

مزیت ها و معایب ویژگی Hardware Acceleration

چه زمانی باید آن را غیرفعال کرد؟

این ویژگی هر چند مفید است اما می تواند عمر باتری لپ تاپ شما را به راحتی تخلیه کند. شما می توانید آن را به آسانی غیر فعال کنید هر زمان که احساس می کنید که این موضوع برای شما مشکل به وجود آورده است می توانید نسبت به غیرفعال کردن آن اقدام کنید. برای فعال کردن / غیرفعال کردن قسمت Hardware Acceleration ، باید وارد تنظیمات شوید تا بتوانید ویژگی را روشن یا خاموش کنید. مراحل ساده زیر می تواند به انجام این کار کمک کند.

چه زمانی باید آن را غیرفعال کرد؟

نحوه فعال / غیرفعال کردن ویژگی HARDWARE ACCELERATION

  • با رفتن به مرورگر گوگل کروم، بر روی تنظیمات کلیک کنید
  • می توانید setting را تایپ کرده و وارد setting شوید.
  • روی صفحه اسکرول کرده تا گزینه Advanced option را پیدا کنید.
نحوه فعال / غیرفعال کردن ویژگی Hardware Acceleration
  • روی ان کلیک کرده و system section را انتخاب کنید.
  • سپس واژه Hardware Accelleration را سرچ کنید تا موجود شود.
  • اکنون می توانید این ویژگی را enable یا disable کنید.
سپس واژه Hardware Accelleration را سرچ کنید تا موجود شود.

این روش یکی از آسان ترین روش ها برای انجام این کار است. هنگامی که آن را با دیگر مرورگرهای وب مقایسه می کنیم متوجه می شویم که این یک ویژگی بسیار مفید است. اگر اشکالات اساسی یا باگ های آن را نادیده بگیرید، یکی از ویژگی های محبوب بسیاری از کاربران است که می تواند سرعت پردازش را بدون هیچگونه بار یا اضافه بار روی پردازنده ثابت کند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید