login_logo2-4

فعال کردن Safe Mode در ویندوز 7

تمام کاربران ویندوز با صفحه Safe Mode روبرو شده اند و بارها این صفحه را مشاهده کرده و بدون توجه به آن بر روی کلید ادامه لود ویندوز کلیک کرده اند . اما حالت Safe Mode در ویندوز چیست و چه کاربردی دارد؟ زمانی که ویندوز در حالت نصب نرم افزار یکدفعه Restart شود یا بدلیل هنگ کردن ویندوز کلید خاموش و روشن کامپیوتر را از روی صفحه کلید بفشارید ، در 99 درصد مواقع این صفحه نمایش داده می شود .

اما Safe Mode چه تفاوتی با نسخه خود ویندوز دارد و چه ویژگیهایی را در اختیار کاربر قرار میدهد؟  Safe Mode فقط فقط ملزومات، تنظیمات و توابع مورد نیاز برای کار با ویندوز را اجرا میکند، در حالت استاندارد Safe Mode شما حتی به اینترنت هم دسترسی ندارید البته با انتخاب گزینه اول در صفحه مربوطه.
در حالت Safe Mode گرافیک صفحه نمایش و ویندوز حالتی متفاوت و ضعیفی دارند. یعنی گرافیک صفحه نمایش شبیه ویندوز ۲۰۰۰ میشود و رزولیشن صفحه بر روی ۸۰۰x600 پیکسل تنظیم شده که این یعنی حداقل تنظیمات اعمال شده ویندوز برای اجرای حالت Safe Mode.

این روش باعث می شود زمانیکه مشکلی برای ویندوز شما بوجود آمده است و در خود ویندوز نمی توانید بدلیل هنگ کردن و یا مشکلات دیگر کاری انجام بدهید ، با حداقل احتیاجات سیستم عامل وارد صفحه Safe Mode شده و یک سری از برنامه ها و فایل هایی که فکر می کنید دارای مشکل می باشد را حذف کنید . همچنین این روش برای پاک کردن ویروس و تروجان بسیار کاربرد دارد که در این بخش آموزش داده نمی شود .
1. سیستم را Restart کنید .
1-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
2. هنگامیکه سیستم را خاموش کردید و از دوباره می خواهد راه اندازی شود ، پشت سرهم کلید F8 را از روی کیبورد بفشارید تا صفحه زیر نمایش داده شود .
2-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
3. همانطور که مشاهده می کنید 3 گزینه وجود دارد که با نام های Safe Mode / Safe Mode with Networking / Safe Mode with Command prompet در ابتدای لیست قرار گرفته است . کاربرد هر 3 یکی می باشد ولی همانطور که از نام گزینه اول مشخص است در این نسخه شبکه و صفحه CMD وجود ندارد .

3-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
4. یکی از گزینه ها را به دلخواه انتخاب کنید
4-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
5. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر صفحه زیر را مشاهده می کنید که فایل های ویندوز لود می شود . باید کمی صبر کنید تا ویندوز بالا بیاید

5-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
6. بر روی نام کاربریتان کلیک کرده و وارد ویندوز شوید
6-فعال-کردن-Safe-Mode-در-ویندوز-7
همانطور که مشاهده می کنید صفحه باز شده دارای پس زمینه و یک سری از تنظیمات نمی باشد

آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید