login_logo2-4

مایکروسافت از خط‌کش جدید ویندوز 10 رونمایی کرد

7a31012a-dbac-4235-bb25-f0ca04f6604d[1]

مایکروسافت امروز رویداد بزرگی را با نام بیلد (Build) برگزار کرد که در جریان آن اطلاعاتی در خصوص بروزرسانی آینده‌ی ویندوز ۱۰ و اخبار پیرامون آن ارائه شد. خط‌کش جدید یکی از قابلیت‌های بزرگی که در نسخه‌ی آتی ویندوز شاهد آن هستیم و کاربران با استفاده از آن در سرفیس می‌‌توانند توجه بیشتری به جزئیات داشته باشند.

برای افرادی که از کاربران مایکروسافت هستند، رویداد بیلد (Build) یکی از مهم‌ترین جریانات به شمار می‌آید. در این رویداد کاربران و توسعه‌دهندگان مختلف مایکروسافت گرد هم می‌آیند و به برنامه‌ی این شرکت در آينده گوش می‌دهند. گفتگو در خصوص هدست هولولنز یا محصولات سرفیس از جمله مواردی هستند که در این رویداد بزرگ مطرح می‌شوند.

لازم به ذکر است که در این رویداد وعده انتشار بروزرسانی بزرگی برای ویندوز ۱۰ داده شد که برخی از قابلیت‌های آن را مایکروسافت معرفی کرد. در کنفرانس ۲۰۱۶ Build یکی از اعضای مایکروسافت با نام Bryan Roper روی صحنه آمد تا در خصوص این ویژگی‌ها اطلاعات بیشتری را ارائه دهد. در این نسخه نیز شاهد قابلیتی به نام خط‌کش هستیم که روی نمایشگر نشان داده می‌شود و کاربران با استفاده از آن می‌توانند عملکرد دقیق‌تری در حین استفاده از مداد (استایلوس) داشته باشند. در این نسخه یکپارچه‌سازی‌های زیادی در خصوص قلم هوشمند انجام شده است؛ اما خط‌کش جدید موجود در این نسخه‌ی ویندوز ۱۰ بسیار متفاوت‌تر از نسخه قبلی است و گویا آمده تا رابطه انسان با سرفیس را مثل رابطه انسان با کاغذ و قلم بکند.

خط کش ویندوز

زمانی که خط‌کش را فعال کنید، امکان جابه‌جا کردن آن با استفاده از دو انگشت در تمام بخش‌های صفحه وجود دارد و البته کاملا کاربردی است. با استفاده از این خط‌کش می‌توانید شروع به اندازه‌گیری کنید. همچنان یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های آن به کشیدن خط صاف توسط قلم سرفیس مربوط می‌شود. چنین خط‌کشی برای طراحان و هنرمندان نیز بسیار کاربردی خواهد بود و از طریق آن می‌توانند توجه بیشتری به جزئیات طرح‌شان داشته باشند. در کل خط‌کش جدید ویندوز ۱۰ قابلیت بزرگی برای کاربران به حساب می‌آید. نظر شما در خصوص این خط‌کش چیست؟

منبع: زوم ایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید