login_logo2-4

مجری فیبرنوری: به دنبال انحصار نیستیم؛ رقبا جنجال می‌کنند

6dea91aae0daa5f1071c98671b5078e6_XL

مدیرعامل شرکت ایرانیان نت مجری فیبر نوری در کشور اعلام کرد که ما به دنبال انحصار نیستیم و تا کنون انحصار نداشته‌ایم بلکه این انحصار مربوط به جنجال رقبا است که نمی‌خواهند در این زمینه کاری انجام دهند. همراه ما باشید.

باقری چناری، مدیرعامل شرکت ایرانیان نت گفت: «ما تا کنون انحصار نداشته‌ایم. مخابرات از سال ۱۳۷۰ پروژه‌های فیبر نوری داشته است. هم اکنون شرکت توانیر ۲۳ هزار کیلومتر و شهرداری تهران هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری دارد. این نشان می‌دهد ما انحصاری در زمینه‌ی فیبر نوری نداریم و اینکه می‌گویند ما انحصار داریم سخن رقیبان برای بهانه‌جویی عدم سرمایه‌گذاری در این زمینه است.»

مدیرعامل ایرانیان نت ادامه داد: «موضوعی که شما می‌گویید در پروانه آمده، بحث حفاظت است که به عنوان حمایت دولت در نظر گرفته می‌شود. تمدید این دوره‌ی حفاظت در پروانه آمده است و شرط آن سرمایه‌گذاری شرکت‌های داخلی و خارجی در ایرانیان نت و فیبر نوری است.»

باقری چناری درباره‌ی اینکه شرکت MTN خود انحصار تلفن همراه در کشور را از بین برد چگونه حاضر می‌شود برای سرمایه‌گذاری در بخش فیبر نوری حفاظت یا انحصار ایجاد کند؟ گفت: «هنوز قراردادی بین ایرانیان نت و شرکت‌های دیگر برای سرمایه‌‌گذاری امضاءنشده است و تمام این حرف‌ها یک حدس است. وقتی مذاکراتی شد و قراردادی امضاء شد در این باره به شما اطلاع می‌دهم.»

او تأکید کرد: «فعلا شرکتی حاضر به سرمایه‌گذاری در فیبرنوری نیست و به شما می‌گویم اگر سرمایه‌گذاری برای فیبرنوری پیدا شود من خودم زیر پایش فرش قرمز پهن خواهم کرد. این مباحث جنجال شرکت‌هایی است که نمی‌خواهند در این زمینه سرمایه‌گذاری پیدا شود.»

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید