login_logo2-4

مدیر اجرایی گوگل: دستگاه های اندروید وان بیشتری در آینده به بازار عرضه می شود

3e6720c3-6f46-4df9-86f2-296552848fee

پروژه اندروید وان گوگل حدودا دوسال قبل معرفی شد. گوگل اعلام کرده بود که هدفش از این پروژه، ارائه قابلیت‌ها و امکانات جدید سیستم‌عامل اندروید در دستگاه‌های ارزان‌ قیمت و محصولاتی است که سخت افزار قدرتمندی ندارند. حالا پس از گذشت دو سال، این شرکت اعلام کرده که همچنان بر روی پروژه مورد اشاره کار خواهد کرد و ظاهرا قرار است محصولات جدیدی با این سیستم‌عامل روانه بازارها شوند.

گوگل اندروید وان را در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد و هدف از تولید این سیستم‌عامل را ارائه جدیدترین قابلیت‌های اندروید در گوشی‌های هوشمندی بود که از سخت افزار قدرتمند بهره نمی‌برند. حالا در سال ۲۰۱۶ هستیم این سیستم‌عامل تا کنون موفقیتی که گوگل امیدوار بود به آن دست یابد را برای این شرکت کسب نکرده است.

اما با این وجود، گوگل هنوز هم دست از تلاش و توسعه Android One بر نداشته است. بر اساس اعلام مایک هیز (Mike Hayes) که سمت مدیریت توسعه کسب و کارهای اندروید و کروم را بر عهده دارد، پروژه اندروید وان همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و در سراسر جهان مورد توجه چندین شرکت تولیدکننده قرار گرفته است.

وی همچنین اعلام کرده که گوگل قصد دارد کسب و کارهای مرتبط با سخت افزار خود را گسترده‌تر کند و اندروید وان یکی از بخش‌هایی است که این شرکت را در رسیدن به هدف اعلام شده یاری خواهد کرد. مایک هیز در ادامه اینگونه بیان کرده: «بنابراین به دلیل کاری که در بخش تولیدات دستگاه‌های پایین‌رده انجام می‌دهیم می‌توانید انتظار دیدن چنین موقعیت‌هایی [عرضه محصولات جدید مجهز به سیستم عامل اندروید وان] را داشته باشید.»

Hayes در ادامه سخنان خود اینگونه گفته: «ما به پشتیبانی تعدادی از شرکت‌های تولید‌کننده که بر اساس برنامه، با ما همکاری دارند ادامه خواهیم داد. اما در هر حال، اینکه چه محصولاتی با سیستم‌عامل اندروید وان به بازار عرضه خواهند شد کاملا بستگی به همین شرکت‌ها دارد.»

وی همچنان گفته که انتظار می‌رود دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید وان بیشتری در آینده به بازارها عرضه شوند، اما هنوز در مورد زمان ارائه این محصولات هیچ اطلاعی در دسترس وجود ندارد.

نظر شما در مورد پروژه اندروید وان گوگل چیست؟ آیا این پروژه به اهداف خود خواهد رسید یا به یکی دیگر از پروژه‌هایی که گوگل در آن‌ها با شکست مواجه شد مبدل می‌شود؟

منبع: زوم ایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید