login_logo2-4

نایب رییس ال جی: برای رقابت با سامسونگ و اپل باید متفاوت باشیم

f499d45c-6e6b-4e12-930d-36780f3f6838

ال‌جی از جمله‌های کمپانی‌هایی است که همواره به دنبال نوآوری بوده و تلاش کرده تا محصولاتی جذاب و نوآورانه را روانه بازار کند. نایب رییس ال‌جی معتقد است این غول کره‌ای برای رقابت با رقبای سرسختی چون اپل و سامسونگ، چاره‌ای جز متفاوت بودن ندارد.

ال‌جی از جمله کمپانی‌هایی است که همواره به عنوان یک پیشگام و پیشتاز در عرصه نوآوری شناخته شده و تلاش می‌کند در تمامی محصولات خود نوآوری و خلاقیت زیادی را به کار گیرد. یکی از بخشی‌های که به خوبی می‌توان نوآوری‌های ال‌جی را مشاهده کرد بازار گوشی‌های هوشمند است.

به تازگی این غول کره‌ای از جدیدترین پرچمدار خود به نام G5 به عنوان اولین گوشی هوشمند ماژولار رونمایی کرده که براساس اکوسیستم Freinds معرفی شده است. در واقع فرندز، ماژول‌های این گوشی هستند که ال‌جی از آنها به عنوان دوستان جی 5 یاد می‌کند. این گوشی همراه با دوستان خود در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۶ معرفی شد تا یک بار دیگر بتواند در مقابل رقبای خود ایستادگی کند.

بدون در نظر گرفتن اینکه جی 5 تا چه اندازی روی شرایط مالی منتشر شده از سوی ال‌جی موثر بوده، کریس یی، نایب رییس بخش بازاریابی ال‌جی در مصاحبه با وب‌سایت مشهور سی‌نت اعلام کرده این کمپانی نمی‌تواند همان مسیری را دنیال کند که اپل و سامسونگ در پیش گرفته‌اند و باید متفاوت باشد.

کریس یی در مصاحبه‌ی اخیر خود از جی 5 و دوستانش صحبت کرده و برخی از چشم‌انداز‌های جذاب ال‌جی پیرامون آخرین پرچمدار این کمپانی و دوستان همراهش را فاش کرده است. وی روی این نکته تاکید کرده است که درواقع ال‌جی به دنبال مسیر خودش است و نیازی به دنبال کردن مسیر سایر رقبا ندارد. او می‌گوید:

ما درباره‌ی بازاری صحبت می‌کنیم که تفاوت ما با اپل و سامسونگ به خوبی مشهود است و توانسته‌ایم با حفظ کیفیت محصولات خود، در بین سه کمپانی برتر قرار بگیریم. البته ال‌جی نمی‌تواند دنباله‌روی اپل و سامسونگ باشد و ما باید متفاوت باشیم.

در نهایت اینکه توانستیم در خلق اکوسیستم Friends نیز پیشگام باشیم برای ما اهمیت دارد، گرچه هنوز کسی با قطعیت نمی‌تواند بگوید تمام ۹ عضو این خانواده می‌توانند موفق باشند.

اما کریس یی اعلام کرده که ماژول Hi-Fi Plus ال‌جی که با همکاری B&O تولید شده در حال حاضر سودآور است.

پرواضح است که اطراف ال‌جی رقبای سرسختی دیده می‌شوند و به گفته‌ی نایب رییس ال‌جی، بازخورد بازار فراتر از انتظار بوده است. با این وجود نمی‌توان گفت بازخورد بازار لزوما به معنای فروش خوب است و فعلا خیلی زود است که بخواهیم از تاثیر قابل توجه اکوسیستم Freinds در عملکرد بازار جی 5 ال‌جی صحبت کنیم.

به هر حال به نظر می‌رسد ال‌جی به مفهوم پلتفرم دوستان جی 5 ایمان زیادی دارد و در حالی که ممکن است برخی از آنها موفق نباشند ولی قطعا بقیه قابل توجه خواهند بود. در واقع به نظر می‌رسد اپل حتی با وجود احتمال عدم موفقیت، برای ماژول‌های خود برنامه‌ی مشخصی دارد.

کریس یی گفته:

ماژول ال‌جی 360 چه موفق باشد چه نباشد، مهم این است که واقعیت مجازی یکی از مهمترین دستگاه‌هایی است که ما باید آن را در اکوسیستم خود جای می‌دادیم.

با اینکه ال‌جی تمایلی به دنبال کردن سامسونگ ندارد ولی به هر حال اجازه نمی‌دهد که هدست واقعیت مجازی گیر وی‌آر سامسونگ به راحتی بتواند بازار واقعیت مجازی موبایل را از آن خود کند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید