login_logo2-4

نحوه ریست کردن Google Chrome ،Microsoft Edge و Mozilla Firefox

نحوه ریست کردن Google Chrome ،Microsoft Edge و Mozilla Firefox

همانطور که بسیاری از کاربران راه سخت را یاد گرفته‌اند، پیدا کردن مرورگر کامل یک چالش است و گاهی اوقات حتی آن‌ها پیشرفته‌ترین برنامه‌های کاربردی کم‌فعال و سقوط کرده را تجربه می‌کنند. با این حال در اکثر موارد، نیازی نیست که یک مرورگر متفاوتی را پیدا کنید، اما در واقع چیزی که باید از آن استفاده کنید راه‌اندازی دوباره است. همان طور که برگرداندن آن به تنظیمات پیش‌فرض می‌تواند به مقابله با انواع اشتباه‌های مختلف کمک کند.

چیزی که شما باید از همان ابتدا بدانید این است که تنظیم مجدد یک مرورگر به معنای آن است که شما داده‌های مرورگر، گذرواژه، کوکی‌ها و تقریبا تمام چیزهایی که این نرم‌افزار ذخیره می‌کند را از دست خواهید داد. اگر نمی‌خواهید چیزی را از دست بدهید، اما باز هم مرورگر را تنظیم مجدد کنید، باید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان ایجاد کرده‌اید.

با این حال، تنظیم مجدد مرورگر  یک چیز جهانی نیست و فرآیند آن از این نرم‌افزار تا یک نرم‌افزار دیگر متفاوت می‌باشد.

از آنجا که گوگل کروم در حال حاضر محبوب‌ترین مرورگر جهان است حداقل تا جایی که به رایانه‌های رومیزی مربوط می‌شود، اجازه دهید با این مرورگر شروع کنیم.

نحوه ریست کردن Google Chrome 

خوشبختانه برای کاربران آن راه‌اندازی مجدد گوگل کروم صرفا یک کلیک می‌باشد، چرا که گوگل شامل گزینه‌های اختصاصی است که امکان بازیابی تنظیمات پیش‌فرض را فراهم می‌کند و میتوانید از ابتدا شروع کنید.

با این حال پیدا کردن این گزینه‌ها چندان آسان نیست، پس مرورگر را راه‌اندازی کرده و سپس در داخل نرم‌افزار به مسیر زیر بروید:

Menu > Settings > Advanced > Reset and clean up > Restore settings to their original defaults

با کلیک بر روی این گزینه یک اعلان برای شما توضیح خواهد داد که ریست کردن مرورگر شما به چه معناست:

“این کار صفحه راه اندازی شما، صفحه تب جدید، موتور جستجو و زبانه‌های پین شده را ریست می‌کند. همچنین تمام پسوندها را غیرفعال کرده و داده‌های موقت مانند کوکی‌ها را پاک می‌کند. اما بوک‌مارک‌ها، تاریخچه و گذرواژه‌های ذخیره شده پاک نخواهند شد.”

روی Reset settings کلیک کنید و مرورگر به تنظیمات اصلی بازگردانده می‌شود. همچنین می‌توانید تنظیمات فعلی خود را جهت کمک به آن‌ها برای بهبود مرورگر، به گوگل ارسال کنید.

نحوه ریست کردن Microsoft Edge

ریست کردن مرورگر بومی ویندوز 10 کار آسانی نیست، زیرا مایکروسافت اج با این ویژگی‌ها پخته نشده است.

با این حال، کاری که شما باید انجام دهید این است که برنامه‌ی Settings ویندوز 10 را راه‌اندازی کنید و سپس به مسیر زیر بروید:

Settings > Apps > Apps & features > Microsoft Edge > Advanced options

به قسمت Reset بروید و سپس روی دکمه Reset کلیک کنید. همانطور که در گوگل کروم مشاهده کردید، این صفحه توصیح می‌دهد که عملیات ریست چکونه صورت خواهد گرفت:

“اگر هنوز مایکروسافت اج درست کار نمی‌کند، آن را راه‌اندازی مجدد کنید. شما برخی از داده‌ها مانند تاریخچه‌ی مرورگر را از دست خواهید داد، اما ما قالب‌های مورد علاقه شما مانند تب‌هایی که شما در قسمت aside تنظیم کرده‌اید، تنظیمات و کوکی‌ها را ذخیره کرده‌ایم.”

روی دکمه Reset کلیک کنید و سپس مرورگر به تنظیمات اولیه بازگردانده می‌شود و با محتوای گفتگو به‌طور خودکار ذخیره می‌شود.

نحوه ریست کردن Mozilla Firefox

فایرفاکس در حال حاضر دومین مرورگر محبوب جهان است و بدون شک می‌توان گفت که همراه با گزینه‌ای برای ریست کردن آن ساخته شده است.

با این حال اگر شما به صفحه تنظیمات برای چنین گزینه‌ای نگاه می‌کنید نمی‌توانید آن را پیدا کنید، چون موزیلا فایرفاکس آن را در منوی عیب‌یابی گنجانده است.

بنابراین فایرفاکس را بر روی رایانه ویندوز خود راه‌اندازی کنید و سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

Menu > Help > Troubleshooting Information

در گوشه‌ی بالا سمت راست، گزینه‌ی Refresh Firefox وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید و یک هشدار را مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید اگر این کار را انجام دهید چه چیزی را از دست خواهید داد:

“شروع تازه برای تعمیر مشکلات و بازیابی عملکرد. این کار افزونه‌ها و سفارشی سازی‌های شما را حذف می‌کند، همچنین تنظیمات مرورگر شما را به حالت پیش‌فرض خود باز می‌گرداند.”

فقط بر روی دکمه Refresh Firefox کلیک کنید و سپس فرایند ریست شروع می‌شود. این کار باید تنها در عرض چند ثانیه کامل شود، البته بسته به این که چقدر اطلاعات مرور شده بر روی دستگاه شما ذخیره شده‌ است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید