login_logo2-4

نخستین مسواک وای فای دنیا رونمایی شد!

لوازم خانگی متصل به اینترنت دیگر تنها در آشپزخانه‌ها و اتاق پذیرایی دیده نمی‌شوند و به تدریج در سرویس‌های بهداشتی و حمام منازل نیز جای خود را پیدا می‌کنند. اما منظور از این خبر اتصال حمام یا دستشویی به شبکه وای‌فای نیست بلکه در حال حاضر ابزارهای مورد استفاده در این قسمت‌ها امکان استفاده به اینترنت را دارند که از آن جمله می‌توان به مسواک‌های الکترونیکی اشاره نمود.

شاید در وهله نخست ایده اتصال مسواک به اینترنت به نظرتان کمی عجیب برسد اما در ادامه به مزایای آن پی خواهید برد. غرفه کمپانی فرانسوی Kolibree یکی از نام‌هایی است که در جریان نمایشگاه CES مورد توجه خاص بازدیدکنندگان قرار گرفت. این کمپانی نخستین مسواک وای فای دنیا را ارائه کرده است که می‌تواند عادات مسواک زدن فرد را تحلیل کرده و به وی کمک می‌کند که به شیوه هوشمندانه‌تری از مسواک استفاده نماید.
این مسواک مفهومی همچنین کاربر را وادار می‌کند تا به دفعات بیشتری دندان‌های خود را مسواک بزنند و هدف نهایی از ساخت این مسواک ارتقاء بهداشت دهان و دندان مصرف‌کنندگان است.
این مسواک از طریق بلوتوث به برنامه موبایل Kolibree متصل شده و پس از این مرحله است که کاربر می‌تواند از قابلیت‌های مختلف آن استفاده نماید. پس از نصب برنامه، هر زمان که از مسواک استفاده نمایید، داده‌های مرتبط از قبیل برنامه‌ یاد شده ثبت و ضبط می‌شود. داده‌های ثبت شده عبارتند از کل زمان سپری شده برای مسواک زدن و درست بودن نحوه انجام این کار که البته این دو مورد مهم‌ترینشان است و اطلاعات دیگری نیز در اختیار فرد قرار می گیرد. این برنامه همچنین دارای یک سیستم امتیازدهی است که احتمالا مورد توجه کودکان قرار خواهد گرفت و آنها را وادار می‌کند که برای دریافت امتیاز بیشتر بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمایند.
کمپانی سازنده همچنین در نظر دارد مدل های مختلفی را در سه ماهه سوم امسال وارد بازار کند. محدوده قیمت تعیین شده برای این مسواک برابر با 100 تا 200 دلار (حدودا 300 تا 600 هزار تومان) است که البته برای یک مسواک که قابلیت‌های چندان زیادی هم ندارد کمی بالاست.
اما از طرف دیگر باید گفت که صرف این هزینه برای حفظ بهداشت دهان و دندان در نهایت مراجعه به مطب‌های دندانپزشکی را کاهش داده و هزینه‌های پزشکی افراد را کم می‌کند.

http://www.shahrekhabar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید