login_logo2-4

نکاتی برای بهینه کردن مصرف باتری لپ تاپ در ویندوز 10

نکاتی برای بهینه کردن مصرف باتری لپ تاپ در ویندوز 10

dark-battery-1024x576

دیگر آن روز هایی که باید پشت یک میز می نشستیم و کار می کردیم گذشته. اکنون وارد دوره جدیدی شده ایم که از وسایل قابل حمل، مانند سرفس و لپ تاپ، در خانه و به صورت آنلاین برای کار کردن استفاده می شود. حتی بسیاری از کاربران گوشی های ویندوز فونی هم، این گوشی های هوشمند را به علت مناسب بودن برای کار خود برگزیده اند. اما این دستگاه های قابل حمل، باتری محدودی دارند.

همانطور که قبلا، با یکی از کاربرانی که از iOS به ویندوز فون مهاجرت کرده بود مصاحبه کردیم، گوشی های ویندوز فونی، گوشی های مناسبی برای کار های اینترنتی و وبلاگ نویسی هستند و با کاشی های زنده خود، شما را از آخرین اخبار و رویداد های کار خود به سرعت مطلع می کنند و شما را از باز کردن نرم افزار های مختلف و باز کردن سایت های متعدد و در پی آن مصرف ترافیک بیشتری از اینترنت، بی نیاز می سازند. اما هر وسیله الکترونیکی، نیاز به یک منبع تغذیه دارد و منبع تغذیه وسایل قابل حمل باتری آنهاست. بسیاری از کاربران وسایل قابل حمل، دغدغه تمام شدن باتری وسیله آنها در حین کار کردن با آن را دارند و به دنبال راه حل هایی برای کم کردن مصرف باتری آن هستند.

یکی از راه های بهینه کردن مصرف باتری، فعال کردن حالت ذخیره باتری است، که باعث می شود که فعالیت های پس زمینه و اطلاعیه های ویندوز، محدود شده و تنها کار های مهم را انجام دهند. با فعال کردن حالت ذخیره باتری، می توانید مقدار باتری مصرفی برنامه های خود و ویندوز را مشاهده کنید و آنها را مدیریت کنید. شما می توانید حالت ذخیره باتری را به گونه ای تنظیم کنید، که با رسیدن مقدار باتری باقی مانده به درصدی خاص، حالت ذخیره باتری فعال شود و فعالیت های پس زمینه و اطلاعیه های ویندوز، غیر فعال شود. برای این کار، تنها کافی است که بر روی علامت باتری در تسک بار کلیک کرده و بر روی گزینه رفتن به تنظیمات باتری کلیک کنید. برای فعال کردن حالت ذخیره باتری، تنها کافی است که بر روی علامت کوچک باتری روی تسک بار کلیک کرده، و در منوی باز شده بر روی حالت ذخیره باتری کلیک کنید. شما همچنین می توانید با رفتن به تنظیمات دستگاه و وارد شدن به بخش “device” حالت ذخیره باتری را پیدا کنید.

some tricks to reduce power usage 3

شما می توانید با رفتن به مسیر Hardware and Sound > Power Options کنترل بیشتری بر مصرف باتری داشته باشید. در این قسمت، شما می توانید مدت زمان خاموش شدن صفحه نمایش در صورت استفاده نکردن از لپ تاپ و پس از آن، مدت زمان رفتن به حالت خواب، در صورت روشن نکردن صفحه نمایش را تعیین کنید. شما همچنین می توانید مقدار روشنایی تصویر را تنظیم کنید که تأثیر شایانی در مصرف باتری دارد.

some tricks to reduce power usage 2

شما همینطور می توانید وای فای، بلوتوث و سرویس موقعیت را غیر فعال کنید که باتری زیادی مصرف می کنند. همچنین می توانید هنگامی که نیازی به اینترنت ندارید و کار خاصی با لپ تاپ ندارید، حالت پرواز را فعال کنید. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید مصرف باتری را بیشتر کاهش دهید، باید در هنگام وبگردی، برگه های کمتری باز کنید و نرم افزار هایی که در پس زمینه فعالیت می کنند و شما نیازی به آنها ندارید را ببندید. برای اینکه بتوانید تمامی نرم افزار هایی که در پس زمینه فعالیت می کنند را مدیریت کنید کافی است “Task Manager” را باز کرده و بر روی “More Details” کلیک کنید و نرم افزار هایی که نیازی به آن را ندارید را ببندید.

some tricks to reduce power usage

اگر تنظیمات بالا را انجام دادید و می خواهید مصرف باتری هنوز هم کمتر شود، می توانید به بخش شخصی سازی رفته و عکس پس زمینه را حذف کرده به جای آن یک رنگ بگذارید که رنگ مشکی، کمترین مصرف باتری را دارد. شما همچنین می توانید گزینه نمایش رنگ بر روی منوی استارت را غیر فعال کنید تا مصرف باتری کمتر شود. هرچقدر صفحه نمایش رنگ های کمتر و تیره تری را به نمایش بگذارد، پیکسل های سازنده صفحه نمایش، نیاز به مصرف کمتری از باتری برای نمایش دادن رنگ ها دارند.

some tricks to reduce power usage 4

راه دیگری برای کم کردن مصرف باتری، اجرا نکردن بازی های گرافیکی و بهتر از آن، بازی نکردن با دستگاه است. بازی ها، نیاز به قدرت پردازشی بالا دارند و از منابع سی پی یو، رم و گرافیک، به مقدار زیادی استفاده می کنند، و مصرف باتری را بسیار افزایش می دهند و اگر دوست ندارید باتری شما زود تمام شود، از بازی کردن با لپ تاپ، خودداری نمایید.

some tricks to reduce power usage car pagani game

ویندوز 10، راه های بسیاری را در اختیار کاربر می گذارد تا مصرف باتری بهینه شود. شما می توانید با در نظر گرفتن مطالب بالا و رعایت کردن نکته هایی که گفته شد، بسیار در مصرف باتری صرفه جویی نمایید. شما همچنین می توانید با خریدن پاور بانک، دستگاه خود را در هر زمان و مکان، شارژ کرده و آماده استفاده دوباره نمایید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید