login_logo2-4

وارد شدن به محیط ویندوز 8 بدون صفحه مترو

نزدیک به یک سال است که ویندوز 8  به بازار عرضه شده است . در کنار تمام قابلیت های جدیدی که به آن اضافه شده است دارای معایبی نیز می باشد .
یکی از نقاط مثبت ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7 لود سریع ویندوز می باشد .
یکی از نقاط منفی ویندوز 8 هم قرار گرفتن تمام برنامه ها بر روی محیط صفحه مترو و حذف استارت منو از ویندوز بوده که کاربر را مجبور می کند دائما بین صفحه شروع و دسکتاپ از کلیدهای ترکیبی و شورتکات استفاده کرده و در حال جابجایی بین این دو صفحه باشد .
البته برای حل این مشكل برنامه Start Menu Modifier معرفی شد که افراد برای بازگشت به حالت اولیه می توانند روش زیر را استفاده كنند. برنامه را اجرا كنید و با انتخاب گزینه Default full height در قسمت Position و کلیک بر روی دکمه Apply سیستم به حالت اولیه باز می گردد و می‌توانند فایل این برنامه با نام StartMenuModifier.exe  را از سیستم خود پاک  کنند.

در این بخش قصد ندارم نقاط مثبت و منفی ویندوز 8 را برای کاربران معرفی کنم می خواهم یکی از ویژگیهای جدید ویندوز 8 در نسخه 8.1 را که به تازگی به این ورژن اضافه شده است را معرفی و آموزش فعال یا غیر فعال کردن آن را به شما عزیزان آموزش بدهم .

اگر به توضیحات ابتدایی این مطلب دقت کرده باشید یکی از نقاط منفی ویندوز 8 که به آن اشاره کرده ام ، صفحه مترو می باشد . هدف اصلی مایکروسافت ازقرار دادن  این صفحه برای شروع کار با ویندوز این می باشد که کاربر را مجبور کند حتما این صفحه را مشاهده و از آن استفاده کند که این ویژگی یکی از نقاط منفی این سیستم عامل ذکر شده است .

اما در ورژن جدید 8.1 مایکروسافت گزینه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد که با غیر فعال کردن آن شما به راحتی می توانید وارد محیط دسکتاپ شوید .
برای غیر فعال کردن این گزینه کافیست روی یک قسمت خالی از نوار وظیفه ( Taskbar ) راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده به سربرگ Navigation بروید و از قسمت Start Screen، گزینه Go to the desktop instead of Start when I sign in را فعال کنید. در پایان نیز دکمه Ok را کلیک کنید.

Win8-1

Win8

منبع:آسارایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید