login_logo2-4

ورود مستقیم به دسکتاپ پس از راه‌اندازی ویندوز ۸

images

به گزارش سافت گذر به نقل از فن آوری اطلاعات ایران؛ در «ویندوز ۸» بر خلاف ویندوزهای قبلی، پس از ورود به ویندوز، کاربر مستقیماً وارد صفحه دسکتاپ نمی‌شود. بلکه ابتدا صفحه Metro Startup نمایان شده و پس از آن کاربر می‌تواند وارد صفحه دسکتاپ شود. در صفحه Metro Startup مجموعه‌ای از میان‌برها و برنامه‌ها جهت دسترسی سریع‌تر وجود دارد. اما در صورتی که به این صفحه علاقه‌ای ندارید و دوست دارید مانند گذشته پس از بوت شدن ویندوز وارد صفحه دسکتاپ خود شوید، در این ترفند قصد داریم به معرفی ۳ روش مختلف برای حذف Metro Startup و ورود مستقیم به صفحه دسکتاپ در «ویندوز ۸» بپردازیم.
روش اول: این روش آسان‌ترین روش برای این کار می‌باشد. کافی است به پوشه C:\Windows\System32 مراجعه نمایید. اکنون فایل shsxs.dll را یافته و آن را با استفاده از راست کلیک و انتخاب Rename به نامی دیگر مثلاً shsxs_backup.dll تغییر نام دهید. با این کار دیگر خبری از صفحه Metro Startup نبوده و ویندوز مستقیماً وارد دسکتاپ می‌شود. در صورتی که قصد بازگردانی صفحه Metro Startup را داشتید نیز می‌توانید مجدداً shsxs_backup.dll را به shsxs.dll تغییر نام دهید.
روش دوم: این روش از طریق تغییرات در رجیستری ویندوز صورت می‌پذیرد. با این روش ظاهر Metro به طور کلی غیرفعال خواهد شد. بدین منظور ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. سپس عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایش‌گر رجیستری ویندوز باز شود.
حال به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
بر روی RPEnabled دوبار کلیک نموده و مقدار Value آن را بر روی ۰ تنظیم کرده و OK کنید. با راه‌اندازی مجدد ویندوز خواهید دید که ظاهر Metro غیرفعال شده و مستقیماً به صفحه دسکتاپ خواهید رفت. برای بازگردانی Metro نیز می‌توانید مجدد به RPEnabled مقدار ۱ بدهید.
روش سوم: این روش با استفاده از یک برنامه جانبی به نام Metro UI Tweaker انجام می‌گیرد. ابتدا برنامه را از اینجا دانلود نمایید. فایل را از حالت فشرده خارج کرده و بر روی Metro UI Tweaker.exe راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید تا برنامه اجرا شود. پس از اجرای برنامه گزینه Disable Metro Start Menu را انتخاب نموده و دکمه Apply را بزنید و با انتخاب Yes ویندوز را Restart نمایید. با این کار صفحه آغازین Metro غیرفعال خواهد شد.
با استفاده از این برنامه و گزینه‌های دیگر آن می‌توانید قسمت‌های دیگر Metro را نیز غیرفعال کنید.
با انتخاب گزینه Enable Metro Start Menu and Ribbon می توانید تمام مواردی که غیرفعال کرده‌اید را مجدد بازگردانی نمایید.

منبع:/http://monakouhi.blogfa.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید