login_logo2-4

وزیر ارتباطات: مسئولان تلگرام حاضرند با ما تعامل کنند؛ فیلتر کردن سایت ها بر اساس قانون و دستور قوه قضائيه

af82de2e-939e-47b4-9921-10a7cbac8ef7

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات به هیچ وجه اجازه‌ی دخالت در حریم خصوصی افراد را ندارد و مسدود کردن سایت‌ها به دستور قانون و قوه قضائیه است، اعلام کرد که مسئولان تلگرام حاضرند با این وزارت تعامل کنند. همراه ما  باشید.

محمود واعظی در مورد شبکه‌های اجتماعی و حضور آنها در ایران گفت: «مردم ما ابتدا به دو شبکه‌ی اجتماعی آمریکایی و اسرائیلی مراجعه کرده بودند که ما از نظر امنیتی با آنها مشکل داشتیم و علاقه‌ی جدی ما این است که مردم ما از شبکه‌های داخل استفاده کنند».

وزیر ارتباطات در مورد راه‌اندازی شبکه‌ی اجتماعی داخلی و استقبال نشدن از آن اعلام کرد: «دانشگاهی‌ها و برخی شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه تلاش‌هایی کردند و حتی یکی از آنها تا دو و نیم میلیون مشترک گرفت؛ اما نتوانست خدمت‌رسانی لازم را به مردم داشته باشد».

محمود واعظی ادامه داد: «اکنون بعد از شبکه‌های آمریکایی و اسرائیلی‌، مردم شبکه‌ای را انتخاب کردند که مالک آن روسی است (تلگرام) و از نظر سیاسی تغییری به وجود آمده و مسئولان این شبکه (تلگرام) حاضرند با ما تعامل کنند».

وزیر ارتباطات افزود: «اگر شبکه‌های اجتماعی ایجاد شوند که سرورهای آن در داخل باشد و توسط بخش خصوصی ایران ایجاد شود، هم سرعت و هم امنیت آن بیشتر خواهد بود».

محمود واعظی در مورد ورود به حریم خصوصی افراد و دستور مسدودسازی سایت‌ها و صفحات اینترنتی گفت: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ وجه اجازه‌ی دخالت در حریم خصوصی افراد را ندارد؛ بنابراین مسدود کردن سایت‌ها و صفحات مجازی بر اساس دستور قانون و قوه‌ی قضائیه انجام می‌شود».

منبع: زومیت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید