login_logo2-4

پارتیشن بندی هارداکسترنال و فلش مموری در ویندوز 10

فلش مموری ها و هاردهای اکسترنال فضاهایی مختلفی را در اختیار قرار می دهند، ابعاد این حافظه ها نیز بسیار متنوع است.  با این وجود مشکلی که برای برخی کاربران وجود دارد این موضوع است که باید حافظه های خود را که در قالب هارد اکسترنال یا فلش مموری هستند را پارتیشن بندی کنند، در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چطور هارداکسترنال و فلش مموری را پارتیشن بندی کنیم.

برای پاسخ به سوال چطور هارداکسترنال و فلش مموری را پارتیشن بندی کنیم روش های مختلفی وجود دارد که در ابتدا به پاسخ این سوال از طریق نرم افزار می پردازیم.

استفاده از نرم افزار AOMEI PARTITION ASSISTANT STANDARD EDITION

نرم افزار AOMEI Partition Assistant Standard Edition یکی از برترین روش ها برای پارتیشن بندی است، این نرم افزار را می توانید از این بخش دانلود کنید. این نرم افزار به سادگی شرایطی را فراهم می کند تا بتوانید حافظه های قابل حمل خود را به سادگی پارتیشن بندی کنید.

پس از دریافت این نرم افزار آن را اجرا کرده و روی نام فلاش مموری یا هارد اکسترنال خود کلیک کنید. در این بخش باید گزینه Create Partition را انتخاب کنید. حال پس از وارد شدن به این بخش در بخش نوارکشویی می توانید برای تعیین اندازه پارتیشن استفاده کنید و سپس گزینه OK را کلیک کنید.

فلش مموری را در ویندوز 10 پارتیشن بندی کنیم

پس از مراحل یاد شده دو پارتیشن مشاهده می کنید و در این بخش باید گزینه Apply را انتخاب کرده تا دو پارتیشن ایجاد شود.توجه داشته باشید که به سادگی می توانید پارتیشن های ایجاد شده را تغییر حجم دهید، برای این کار می توانید روی حافظه فلش کلیک راست کرده و گزینه Resize a partition را انتخاب کنید.

به طور کلی با این نرم افزار کمتر از یک دقیقه می توانید به پارتیشن بندی حافظه های خود بپردازید. در کنار این نرم افزار ابزار خود ویندوز نیز وجود دارد و می توانید با استفاده از DISK MANAGEMENT این کار را انجام دهید. برای آشنایی با این روش با ما همراه باشید.

بخش جستجوی ویندوز را باز کرده و عبارت ‘diskmgmnt.msc’ را تایپ می کنیم، در این بخش گزینه Disk Management را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این برنامه در لیستی که در اختیارتان قرار می گیرد گزینه USB drive را انتخاب کرده و کلیک راست کنید. پس از کلیک راست کردن این بخش گزینه Shrink Volume را باید انتخاب کنید.

در این بخش اندازه حافظه شما و فضای وجود در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید پارتیشن های مورد نیاز خود را ظرفیت دهی کرده و سپس گزینه Shrink را انتخاب کنید. در بخش بعد گزینه ای به نام Space Unallocated در اختیارتان قرار می گیرد و در این بخش باید New Volume Simple را انتخاب کنید.

فلش مموری ها و هارهای اکسترنال فضاهایی مختلفی را در اختیار قرار می دهند،

در این بخش می توانید Simple Volume Wizard را انتخاب کنید، حداکثر و حداقل پارتیشن شما نمایش داده می شود، و می توانید حجم و ظرفیت پارتیشن خود را انتخاب کنید. پس از این بخش باید فرمت پارتیشن خود را انتخاب کنید و پس از انتخاب آن اگر همه اتفاق ها به خوبی انجام شود شما به پاسخ سوال خود دست پیدا کرده اید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید