login_logo2-4

پروژه های عکاسی: جادوی جنگل‌های هلندی

1a9ad6d0-b52e-4518-85e3-72bfc8396e6a

آخرین ساعات یکی از زیباترین فصول سال را سپری کردیم. انگار همین دیروز بود که با چمدانی از رنگ و جادو از راه رسید و دنیای‌ ما را دگرگون کرد. اما اکنون بار سفر بسته است و طبیعت را به دستان سرد زمستان می‌سپارد. جنگل از جمله چشم‌اندازهای طبیعی است که تغییر فصول را به زیبایی به نمایش می‌گذارد. با مرور مناظری جنگلی همراه شما هستیم.

عکاس خوش‌ذوقی که این بار با مرور آثارش همراه شما عزیزان خواهیم بود، «آلبرت دراس» (Albert Dros)  است. او خالق مجموعه تصاویر جالبی است که به‌ویژه بر جاذبه‌های طبیعی کشور زادگاهش هلند تمرکز دارند. او در تازه‌ترین مجموعه تصاویر خود سعی کرده است زیبایی‌های غیرمعمول و کمتر شناخته‌شده‌ی این کشور اروپایی را به بینندگان معرفی کند.

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

آلبرت می‌گوید بیشتر مردم جهان، کشور هلند را با کانال‌های زیبای شهر آمستردام، گل‌های لاله‌ی خوش آب و رنگ و البته آسیاب‌های بادی دیدنی‌اش می‌شناسند، اما جنگل‌های این کشور نیز بسیار زیبا و فریبنده هستند؛ به‌طوری که ممکن است حین گشت‌وگذار در آن‌ها، زمان و مکان را از یاد ببرید. داستان جنگل با ماجرای سایر مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی متفاوت است، این مسئله به‌ویژه برای عکاسان حائز اهمیت است، چرا که جنگل هزاران ترکیب‌بندی مختلف را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و حتی در یک محوطه‌ی کوچک هم ثبت تصاویر متفاوت را امکان‌پذیر می‌کند، چرا که شکل ردیف درختان و همینطور شکل هر درخت با درخت دیگر، تفاوت‌هایی چشمگیری دارد. از سوی دیگر، جنگل در ساعات مختلف روز و تحت تأثیر میزان نور محیطی متفاوت، مدام شکل و ظاهر عوض می‌کند.

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

در طول روزهای اخیر، ظاهرا هلند هوایی مه‌آلود را تجربه کرده که برای گروهی از مردم کسل‌کننده بوده است؛ اما آلبرت می‌گوید اگر کسی در این مورد پیش او شکایتی مطرح کرده، او بلافاصله به آن فرد پیشنهاد داده است تا به بازدید نزدیک‌ترین جنگل محل سکونت خود برود و ساعتی را با قدم زدن در آن سپری کند. چرا که از هر نظر زیبایی و حال و هوای جنگل، فرح‌بخش و روح‌نواز است. از نظر او جنگل مکانی است جادویی، به‌ویژه وقتی‌ که مه همچون پرده‌ای نامرئی درختان جنگل را از یکدیگر جدا می‌کند. در آن زمان گویی در میان سرزمین پریان قدم می‌زنید. اما در هر حال و هر وضعیت، جنگل همیشه حسی از آرامش و صلح را به افراد هدیه می‌کند، احساساتی که بشر خسته از زندگی ماشینی، عمیقا نیازمند آن است.

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

از طرف دیگر، جنگل در هر فصل ظاهری متفاوت به خود می‌گیرد؛ اما واقعیت این است که در هر شکل و ظاهری، همیشه دوست‌داشتنی و دل‌فریب است. در فصل تابستان درختان سبزپوش و خوش‌منظره هستند، اما فصل مورد علاقه این عکاس پاییز است؛ زمانی که زمام امور در دست جادوی رنگ‌ها است. البته زمستان هم به شیوه‌ی خود دل‌فریب و دوست‌داشتنی است. وقتی که برگ‌های درختان ریخته و شکل واقعی هر درخت در پس این برهنگی نمایان شده است. از نظر او جنگل حتی در همین ایام هم شگفت‌انگیز و البته گاهی کمی ترسناک است.

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

آلبرت می‌گوید در مقام یک عکاس، همیشه می‌تواند زیبایی‌های پنهان و آشکار جنگل را در قالب آثار خود نمایان کند، فرقی نمی‌کند چه زمانی از روز یا چه فصلی از سال باشد. اما گاهی اوقات حتی همین عکاس خوش‌فکر هم دوست دارد همه چیز را به دست فراموشی بسپارد و خود را در آغوش جنگل رها کند، جایی که آرامشی عظیم در انتظار افرادی است که از استرس‌های روزمره در رنج و عذاب‌اند.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای گوشه‌ای از تصاویر ثبت‌شده توسط این عکاس خوش‌ذوق بنشیند.

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

عکاسی از جنگلهای کشور هلند

امیدوارم از تماشای این تصاویر و همراهی با ما لذت برده باشید.

منبع:زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید