login_logo2-4

پس از افتادن گوشی موبایل در آب چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

 افتادن گوشی موبایل در آب را می توان یکی از بزرگ ترین دلایل خراب شدن گوشی های هوشمند در نظر گرفت. این اتفاق که کاملا به طور ناگهانی رخ می دهد، به راحتی می تواند باعث سوختن گوشی هوشمند شما شود. امروز قصد دارم به این موضوع بپردازیم که هنگام افتادن گوشی موبایل در آب چگونه می توان از گوشی و اطلاعات موجود در آن محافظت کرد.

پس از افتادن گوشی موبایل در آب، در وهله اول به سرعت گوشی موبایل خود را از آب خارج کنید زیرا ممکن است گوشی موبایل در لحظه اول آسیب خاصی نبیند. در این هنگام باید به چند مورد توجه کنید:

– اگر گوشی هوشمند خاموش شده، آن را روشن نکنید

– پس از افتادن گوشی موبایل در آب آن را به شارژ نزنید

– هیچ کدام از دکمه های گوشی هوشمند خود را فشار ندهید.پس از افتادن گوشی موبایل در آب، در وهله اول به سرعت گوشی موبایل خود را از آب خارج کنید

حال قصد داریم به بررسی 10 کاری که پس از افتادن گوشی موبایل در آب باید انجام دهیم بپردازیم.

– اگر گوشی موبایل روشن است آن را خاموش کنید و برعکس بگیرید تا آب آن خارج شود

– سیم کارت و حافظه میکرو اس دی را از گوشی موبایل خارج کنید

– اگر باتری موبایل شما دارای قابلیت باز شدن است، باتری گوشی موبایل را خارج کنید

– به آرامی سطوح روی گوشی هوشمند را با حوله و دستمال خشک کنید

– اگر آب در گوشی موبایل نفوذ کرده است می توان با احتیاط از جاروبرقی استفاده کرد

– گوشی را درون کیسه پلاستیکی بسته (زیپ کیپ) گذاشته و آن را داخل کیسه برنج خام قرار دهید

– پس از قرار دادن گوشی موبایل در کیسه برنج یک تا دو روز صبر کنید تا آب جذب برنج شود. (توجه داشته باشید که در این مدت نیز نباید گوشی هوشمند خود را روشن کنید)

– پس از دو روز گوشی هوشمند را از کیسه برنج خارج کنید. باتری و سیم کارت را داخل گوشی موبایل قرار داده و سپس آن را روشن کنید

– اگر گوشی موبایل روشن نشد آن را شارژ کنید. اگر گوشی شارژ نشد، به احتمال زیاد باتری به مشکل خورده و باید به تعمیرکار مراجعه کنید

– اگر گوشی روشن شد تمام بخش هایش از جمله صفحه نمایش، اسپیکر و اثرانگشت را مورد بررسی قرار دهید.حال قصد داریم به بررسی 10 کاری که پس از افتادن گوشی موبایل در آب باید انجام دهیم بپردازیم.

به طور کلی پس از افتادن گوشی موبایل در آب باید تمامی مراحل ذکر شده را انجام دهید. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است گوشی هوشمند شما با مشکل خاصی رو به رو نشده باشد یا برعکس مشکلات اساسی پیدا کرده باشد زیرا گوشی های هوشمند در مقایسه با محصولات دیگر مقاومت های مختلفی دارند. البته شرایط گوشی های مقاوم در برابر آب کمی متفاوت است اما ممکن است آنها نیز با مشکلات جدی رو به رو شوند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید