login_logo2-4

پس زمینه ی صفحه ی استارت ویندوز 8 خود را تغییر دهید!

windows-8-3

با استفاده از تنظیمات خود ویندوز

اگر چه شما می توانید با استفاده از قسمت personalize در تنظیمات ویندوز ۸، رنگ و تصویر پس زمینه ی صفحه ی استارت را انتخاب کنید اما امکان انتخاب رنگ و تصویر دلخواه خودمان وجود ندارد! یعنی شما نمی توانید هر عکس و رنگی که دلتان خواست را انتخاب کنید.

 

با استفاده از نرم افزار windows 8 start screen editor

آسان ترین راه برای انجام این کار استفاده از نرم افزار windows 8 start screen editor است. این نرم افزار قابل حمل است یعنی نیاز به نصب ندارد کافیست این نرم افزار را از این لینک دریافت کنید و پس از اجرای آن در قسمت Main background color می توانید رنگی برای پس زمینه ی صفحه ی استارت و قسمت های search ، share ، settings و صفحه ی ورود انتخاب کنید. اگر هم بخواهید برای صفحه ی استارت یک عکس پس زمینه انتخاب کنید باید دقت داشته باشید که فرمت آن PNG باشد واندازه ی آن حداقل برابر با رزولوشن صفحه ی شما باشد. مثلا اگر رزولوشن صفحه ی شما ۱۳۶۰در۷۶۸ است عکس شما هم  باید در این اندازه یا بزرگتر باشد. اگر هم تمایل به استفاده از عکس پس زمینه ندارید تیک کنار گزینه ی don’t use background image را بزنید و در انتها تنظیمات را با انتخاب گزینه ی patch ذخیره کنید. پس از این از شما خواسته می شود که کامپیوتر خود را log off کنید.

با استفاده از نرم افزار Windows 8 start tweaker

این نرم افزار هم دقیقا کارکردی شبیه به نرم افزار بالا دارد و تفاوت چندانی ندارد. این نرم افزار هم قابل حمل است و نیاز به نصب ندارد. بعد از اجرای آن با استفاده از گزینه ی Metro Background Image تصویر پس زمینه و با استفاده از Metro Background Color رنگ پس زمینه را تغییر دهید و Apply را انتخاب کنید. اگر هم بعدا خواستید به حالت قبل بازگردید کافی است گزینه ی reset را انتخاب کنید.

تغییر رنگ با استفاده از ویرایش فایل uxtheme.dll

روش دیگری نیز وجود دارد که می توانید روی ویندوز ۶۴ بیتی خود این تغییرات را انجام دهید.

دست کاری در فایل uxtheme.dll

در این روش شما نیاز به دستکاری در فایل uxtheme.dll دارید و شما برای این کار باید ابتدا نرم افزار HXD hex editor را نصب نمایید.

حال به پوشه ی system 32 مراجعه کرده و به دنبال فایل uxtheme.dll بگردید. این فایل را روی دسکتاپ کپی کنید و سپس با نرم افزار HXD hex editor آنرا باز کنید. اکنون باید با نگه داشتن کلیدهای Ctrl+G صفحه ی Goto را باز کنید و در آن این رقم ها را وارد کنید :  ۰۹۶F30

باید کد D3 D3 D3 FF را جایگزین ۸ رقم اول مقابل سطر ۰۹۶F30 کنید تا رنگ پس زمینه صفحه ی استارت و صفحه ی ورود به رنگ خاکستری در آید. برای پیدا کردن کد رنگ های دیگر از نرم افزار pixie استفاده کنید.

در آخر هم باید این فایل که در آن دست کاری شده است را جایگزین فایل اصلی در پوشه ی system 32 کنید. (حتما ابتدا از فایل اصلی بکاپ بگیرید و در صورت تمایل به برگرداندن به حالت اول ، فایل بکاپ گرفته شده را دوباره در system 32 جایگزین کنید)

منبع:http://monakouhi.blogfa.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید