login_logo2-4

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر در اسکاتلند

ee1edb3a-2c7e-42da-a5b4-f1166c304878

بیل واتر، رود‌خانه کوچکی است که از دهکده بیل تا جنوب شهر دانبار در اسکاتلند جریان دارد. در این رود‌خانه پل کوتاهی وجود دارد که در جزر و مد بالا، غوطه ور به نظر می‌رسد. در ادامه با ما همراه باشید.

این رودخانه به طول ۴.۵ کیلومتر و از «لاگیت بورن» و «ویتینگهیم واتر»، از میان دهکده جاری و نهایتاً به خلیج «بل هیون» سرازیر می‌شود. درست قبل از آنکه آب رودخانه در دریای شمال تخلیه شود، جریان کوچکی از آب زیر یک پل کوتاه پیاده‌گذر، جریان می‌یابد. در جزر و مد پایین، امکان عبور از پل وجود دارد. با این حال وقتی آب دریا بالا می‌آید، پل در میانه دریا غوطه‌ور به نظر می‌رسد و باعث شگفتی بازدید‌کنندگان می‌شود.

عکاسی از پل در جزر و مد بالا و هنگامی‌که روی آب غوطه‌ور به نظر می‌رسد، یکی از فعالیت‌های مورد علاقه گردشگران و کسانی است که مدام به ساحل می‌روند. خود خلیج بل هیون یک ساحل زیبا است که در میان جان میور کانتری پارک و در یکی از جنوبی‌ترین قسمت‌های اسکاتلند واقع شده است. این ساحل از بل هیون تا شمال رود‌خانه «تاین» امتداد دارد. کناره‌های ساحل را  تپه‌های شنی، دریاچه نمک و مراتع رنگارنگ و ایده‌آل برای پیاده‌روی، پیک‌نیک و حمام آفتاب گرفتن، در برگرفته است و منظره بسیار بدیعی را می‌توان از سراسر چهارمین پناهگاه ساحلی دامنه کوه آن، مشاهده کرد.

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 1

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 2

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 3

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 4

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 5

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 6

پل غوطه ور رودخانه بیل واتر 7

 

منبع: کجارو

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید