login_logo2-4

پیدا کردن آدرس آی پی خود و دیگران ، هویت اینترنتی خود را بشناسید!

پروتکل اینترنتی یا IP دقیقا مثل اثر انگشت برای هر کامپیوتر اختصاصی است. این آی پی است که باعث می شود اطلاعات اینترنتی به صورت متن نمایان و قابل خواندن شوند. اما همین آی پی به درد بخور عاملی برای حمله اسپمر و هکر ها می باشد و کافی است آی پی افراد افشا شود تا احتمال هر گونه حمله و سرقت اینترنتی افزایش یابد. بنابراین پیدا کردن آدرس آی پی جهت یافتن بد افزار ها، عوامل مخرب و سواستفاده گرها برای یک کاربر آگاه و دقیق ضروری است. مطالعه این پست به شما کمک می کند با پیدا کردن آدرس آی پی خود و دیگران بخشی از هویت گمشده خودتان که این روزها باید در اینترنت جستجو شود را بشناسید!

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

How to Trace an IP Address & How to Find Your Own

آی پی یک سری اعداد جدا شده از هم به شکل اعشار است. در حال حاضر اغلب ما از نسخه چهارم پروتکل اینترنتی استفاده می کنیم؛ اما نسخه جدید تر آن در سال ۲۰۰۰ استانداردسازی شده است. کار هکرها جلوگیری از فاش شدن همین آدرس آی پی است. یک اسپمر هم می تواند پشت پروکسی سرور پنهان شود. یافتن آدرس یا پروتکل اینترنتی دیگران دقیقا مثل پیگیری موقعیت و پیدا کردن مشخصات مزاحم تلفنی می باشد تا از او اطلاعاتی به دست آوریم و یا مثلا با استفاده از آی پی آن را تحت پیگرد قانونی قرار دهیم. پیدا کردن آدرس آی پی خودتان هم برای استفاده از برنامه های ضد تروجان یا مثلا ارتباط با کامپیوتر های دیگر لازم می شود. با ابزارهای پیدا کردن و ردیابی آدرس آی پی می توان آدرس سرویس دهنده اینترنتی یا ISP را جستجو کرد و اطلاعات زیادی مبتنی بر همین آی پی به دست آورد. با برخی از این ابزارها در ادامه آشنا می شوید:

سرویس های ردیابی دیگران با استفاده از آدرس آی پی

ردیابی دیگران با آی پی در سایت MyIpTest.com

MyIpTest.com طیفی از خدمات جغرافیایی نظیر بررسی آی پی، پینگ و… را به کاربران می دهد. در صفحه اصلی یک باکس مشاهده می کنید که اگر آدرس آی پی هر فردی را در آن وارد کنید اطلاعات جزئی مثل موقعیت مکانی فرستنده به شما نشان داده می شود.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

موقعیت یابی آی پی با Geotool

آپی فرد مورد نظرتان یا نام هاست را در باکس مشخص شده در وب سایت Geotool وارد کنید و کمی منتظر بمانید. مشاهده می کنید. اطلاعات میزبان، کدپستی و وقت محلی ظاهر خواهد شد. Geotool با گوگل همکاری می کند و به واسطه آن آدرس دقیق و موقعیت مکانی متناسب با آی پی را نشان می دهد. جالب تر این که این سرویس با افزونه flagfox فایرفاکس نیز همکاری می کند تا بر اساس اطلاعات آی پی پرچم همان کشور در مرورگر شما ظاهر شود. Geotool امنیت کاربر را در جستجو تضمین کرده و هر سایتی که مرور می کنید را از نظر بدافزارها بررسی می نماید.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

پیدا کردن مشخصات از طریق آی پی با HostIP

HostIP دیتا بیس بزرگی دارد. می توانید با استفاده از آی پی از محتوا آن بهره مند شوید. برای استفاده از این سرویس افزونه فایرفاکس و اپلیکیشن مختص کاربران iOSS طراحی شده که کاربری آن را ساده تر کرده است.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

جستجو اطلاعات مبتنی بر آی پی با DomainTools

DomainTools سرویس جامعی برای جستجو حول آی پی است. اطلاعات این سایت دقیق و کامل است و می توان مواردی چون داده های تماس و آدرس ایمیل سرویس میزبانی را از طریق آن تحقیق نمود.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

ردیابی دیگران از طریق آی پی با استفاده از Arul John’s Utilities

در سایت Arul John’s Utilities هم مشابه با سایت های دیگر باکسی وجود دارد که باید آدرس آی پی خود را وارد کنید و همان خدمات مشابه سایر وب سایت ها را دریافت کنید؛ با این تفاوت که در این سایت امکان ردیابی شماره تلفن های ایالات متحده هم وجود دارد.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

ردیابی افراد از طریق آی پی با سایت IP-Address

در سایت IP-Address سه صفحه اطلاعاتی می بینید. صفحه اول بخشی است که آدرس آی پی شما را ردیابی می کند، صفحه دوم IP-Tracer است که منبع یا سورس آی پی را مشخص می کند و صفحه سوم Email Tracee است که موقعیت فرستنده آی پی را تعیین می نماید.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

موقعیت یابی از روی آدرس آی پی با سایت IP Address Location

بر خلاف اغلب سایت ها که تبلیغات کاربر را آزار می دهد در وب سایت IP Address Location ابزار های متعددی بدون هیچ گونه تبلیغات مشاهده می کنید. کافی است اطلاعات آی پی خود را وارد کنید تا موقعیت آی پی، DNSS، کد کشور و پرچم آن را مشاهده نمایید. دیتا بیس این سایت هر ۴۸ ساعت یک بار به روزرسانی می شود.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

نحوه پیدا کردن آدرس آی پی خودتان

برای پیدا کردن آدرس آی پی ابزار های آنلاین بسیاری وجود دارد. از جمله:

  • WhatIsMyIPAddress
  • IP Chicken
  • Trace My IP
  • My IP Address

البته برای پیدا کردن آدرس آی پی نیازی به این سایت ها هم ندارید. تنها کافی است عبارت My IP Address را در گوگل تایپ کنید تا به سادگی آدرس آی پی خود را مشاهده نمایید. البته از طریق سیستم عامل ویندوز هم می توانید آدرس آی پی را مشاهده کنید. کافی است روی گزینه ویندوز راست کلیک و سپس گزینه Command Prompt را انتخاب نمایید. باکس مشکی رنگی نمایان می شود. داخل آن ipconfig/all را تایپ کرده و اینتر را بزنید. اطلاعات ساختاری و پایه آی پی را حالا می توانید ببینید.

نحوه به دست آوردن آدرس آی پی خود و دیگران

کاربران سیستم مک هم برای پیدا کردن آی پی خود به روش زیر عمل کنند:

  1. Utilities را در Applications پیدا کرده و Terminalرا باز کنید.
  2. ifconfig | grep “inet ” | grep -v 127.0.0.1 را تایپ کنید. آدرس آی پی داخلی شما با inet مشخص شده است.
  3. Terminal را با کلید های Ctrl+Alt+T باز کنید. hostname –I را تایپ کنید. آی پی شما با زدن اینتر مشخص خواهد شد.

منبع:انزل وب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید