login_logo2-4

چطور با کابل HDMI لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنیم؟

 با اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون می توانید محتوایی که روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما وجود دارد را به طور مستقیم روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید. شما می توانید فیلم های بارگذاری شده خود را که پیش از این در لپ تاپ مشاهده می کردید، با استفاده از صفحه نمایش بزرگتری مانند تلویزیون مشاهده کنید. تنها کار این است که یک کابل HDMI تهیه کرده و آن را بین این دو دستگاه متصل کنید. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

  • انتخاب کابل مناسب

اندازه پورت خود را تعیین کنید. اگر رایانه شما یک لپ تاپ است، بررسی کنید که آیا این پورت نیاز به یک کابل با اندازه معمولی، مینی یا میکرو HDMI دارد.

  • اندازه گیری فاصله بین پورت تلویزیون و لپ تاپ

جایی که تلویزیون شما قرار گرفته است را اندازه گیری کنید و لپ تاپ را به نزدیک آن ببرید. چرا که فاصله های دورتر نیاز به کابل بلندتری دارد. طول تخمینی کابل مورد نیاز خود را برآورد کنید.

  • کابل HDMI خود را خریداری کنید

شما می توانید یک کابل HDMI را از فروشگاه الکترونیک محل خود خریداری کنید و یا آن را از سایت های دیجیتال سفارش دهید. به خرید یک کابل گران قیمت فکر نکنید، بلکه تجربه نشان داده است که کابل های HDMI معمولی نیز کاملا درست کار می کند. یک کابل گرانقیمت قطعا تجربه بهتری به شما نمی دهد. قطعا نیازی به کابل هایی مانند HDMI 1.4 و کابل های خاص 3D یا 240 هرتزی یا کانال های بازگشت صوتی نیست و می توانید یک کابل معمولی تهیه کنید.کابل HDMI را از فروشگاه الکترونیک محل خود خریداری کنید و یا آن را از سایت های دیجیتال سفارش دهید

  • اتصال لپ تاپ به تلویزیون

کابل را به تلویزیون متصل کنید. با توجه به برچسبی که روی پورت وجود دارد می توانید اطمینان حاصل کنید که کدام قسمت آن را باید به تلویزیون متصل کنید و نوشته روی ان می تواند کمک کند که چگونه کابل را مرتبط کنید.

سمت دیگر پورت را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید که در لپ تاپ ها پورت HDMI معمولا در کنار پورت USB و در کامپیوترهای دسکتاپی این پورت معمولا پشت کیس و پردازنده است.

  • اکنون منبع ویدئو با تلویزیون همگام کنید

در این حالت گزینه هایی مانند Video 1 / video 2 یا input یا PC  روی تلویزیون مشاهده می شود. در برخی تلویزیون های دیگر نیز عبارت HDMI را خواهید دید که باید آن را انتخاب کنید. پس از این کار تلویزیون به طور خودکار آنچه روی صفحه نمایش شما وجود دارد را نشان می دهد.

  • به منوی استارت لپ تاپ خود بروید

منوی استارت را از سمت چپ و پایین صفحه پیدا و رویش کلیک کنید. به دنبال بخشی به نام Control panel بگردید و رویش کلیک کنید. اکنون پنجره ای باز می شود که به شما گزینه های مختلف چگونگی سفارشی کردن کامپیوتر را نشان می دهد.تنها کار این است که یک کابل HDMI تهیه کرده و آن را بین این دو دستگاه متصل کنید

  • گزینه DISPLAY را فعال کنید

در بخش کنترل پانل به دنبال بخشی به نام Adjust Acreen resolution  بگردید و رویش کلیک کنید. با این کار پنجره ای باز می شود که به شما گزینه های مختلفی در مورد چگونگی مشاهده چیزی که در تلویزیون و مانیتور هست را به شما نشان می دهد. شما می توانید دو نوع صفحه نمایش مختلف ببینید یا اینکه یکی از آنها را غیرفعال کنید و تنها اطلاعات روی لپ تاپ خود را ببینید.

در صورتی که این ویژگی کار نکرد، کابل را بررسی کنید تا از هر دو طرف به درستی متصل شده باشد، اما اگر با وجود این کارها باز هم کار نکرد، ممکن است کابل شما معیوب باشد و باید نسبت به تعویض ان اقدام کنید. همچنین نیاز است رزولوشن تلویزیون خود را به طور مناسب نیز تنظیم کنید تا بهترین کیفیت را برای تماشای فیلم داشته باشید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید