login_logo2-4

چطور تاریخچه نوتیفیکیشن های گوشی را ببینیم؟

چطور تاریخچه نوتیفیکیشن های گوشی را ببینیم؟

 

چطور تاریخچه نوتیفیکیشن های گوشی را ببینیم؟

اعلان های گوشی هوشمند یا نوتیفیکیشن ها از مهم ترین بخش های گوشی هوشمند هستند که شما را از پیام های ارسالی و اعلان های مهم با خبر می کنند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در اندروید برخی نوتیفیکیشن های مزاحم یا غیرمهم را حذف می کنید. اما ممکن است این کار را به صورت اتفاقی و بدون خواندن پیام ها حذف کنند. به این ترتیب دیگر مطلع نمی شوند که چه اپلیکیشنی برای آنها نوتیفیکیشن اطلاع رسانی ارسال کرده بود. این نوتیفیکیشن می تواند از شبکه های اجتماعی، پیام های SMS، اپلیکیشن های خرید و آگهی از تخفیف، ایمیل و … ارسال شده باشد.

اگر کاربر پیگیری هستید که حتما به این نوتیفیکیشن ها دسترسی داشته باشید، برای شما خبری خوش داریم! از طریق خود اندروید می توانید به لیستی از نوتیفیکیشن ها دسترسی پیدا کنید. البته در این روش متن نوتیفیکیشن به شما نشان داده نمی شود، اما اپلیکیشنی که این نوتیفیکیشن ها را ارسال کرده به کاربر معرفی می شود تا برای پیگیری به آن اپلیکیشن مراجعه کند.

روش زیر در بسیاری از گوشی های اندروید پیکسل و سونی و … وجود دارد. با این حال گوشی هایی مانند S9 و LG G7 هستند که قسمتی که در زیر معرفی می شود را بر روی تنظیمات سیستم اندروید خود ندارند. چنین گوشی هایی می توانند از اپلیکیشن های سوم شخص که در پلی استور وجود دارد استفاده کنید.چطور تاریخچه نوتیفیکیشن های گوشی را ببینیم؟

مراحل تنظیمات در اندروید:

  • ابتدا بر روی هر نقطه از صفحه خالی اسکرین خود انگشت خود را به مدت طولانی فشار دهید
  • لیست Widget ها در پایین صفحه نمایان می شود
  • با اسکرول کردن صفحه بر روی ویجت Setting Shortcut یا Shortcuts بگردید.
  • پس از وارد شدن به این قسمت، Notification Log را پیدا کنید.
  • ویجت را روی اسکرین اصلی یا home خود قرار دهید.
  • روی ویجت کلیک کرده تا باز شود. به این ترتیب می توانید به نوتیفیکیشن های پیشین خود همراه با ساعت ارسال شان از این طریق دسترسی داشته باشید.

دسترسی به تاریخچه نوتیفیکیشن از طریق اپلیکیشن

جالب است بدانید که بخشی به نام unnotification در اندروید 8 به بعد موجود است که می تواند آخرین نوتیفیکیشن های از دست رفته را به شما نشان دهد. با این حال روش های دیگری مانند اپلیکیشن های سوم شخصی چون Past notification  و همچنین   Notification History Logنیز می توانند همین کار را انجام دهند. کافیست آنها را نصب کنید تا به تاریخچه نوتیفیکیشن های خود دسترسی داشته باشید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید