login_logo2-4

چطور سطرها و ستون های اکسل را ثابت نگه داریم؟

زمانی که تعداد داده ها در صفحات اکسل زیاد می شود احتمال بروز اشتباه در قرار گرفتن عبارات در سطر و ستون مرتبط افزایش پیدا می کند، از این رو این نرم افزار قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که کاربران بتوانند به ثابت نگه داشتن سطر ها و ستون های مورد نیاز خود بپردازند. برای پاسخ به این موضوع که چطور سطرها و ستون های اکسل را ثابت نگه داریم با ما همراه باشید.

چطور سطرها را در اکسل ثابت نگه داریم

ابتدا یک صفحه اکسل را که دارای اطلاعات مورد نیاز است را باز می کنیم

در این مرحله سطری را که قصد دارید ثابت بماند را انتخاب کنید، برای این کار کاقیست یک سلول از سطر کنار خود را انتخاب کنید

چطور سطرها را در اکسل ثابت نگه داریم

پس از انتخاب سطر مورد نیاز در بخش تب ها گزینه View را انتخاب می کنیم. در این بخش سه گزینه وجود دارد و باید برای ثابت نگه داشتن سطر گزینه Freeze Panes را انتخاب می کنیم. پس از انتخاب این گزینه می توانید از ثابت مانند سطر مورد نیاز خود مطمئن شوید. برای بازگرداندن شرایط به حالت عادی روی این گزینه یک بار دیگر کلیک کنید تا صفحه اکسل به حالت اولیه بازگردد.

چطور ستون ها را در اکسل ثابت نگه داریم

ثابت نگه داشتن ستون ها در اکسل نیز مانند ثابت نگه داشتن سطر های است و تنها در گزینه انتخابی بخش View متفاوت است. برای اجرای این کار پس از انتخاب ستون مورد نیاز گزینه مانند رویه یاد شده در بخش ستون که یک سلول بعدی از ستونی که نیاز داریم ثابت بماند گزینه Freeze Panes را انتخاب می کنیم.از این طریق می توان باعث ثابت ماندن ستون ها شد.

چطور سطرها و ستون های اکسل را ثابت نگه داریم؟

چطور سطرها و ستون های اکسل را ثابت نگه داریم؟

اگر قصد دارید ستون ها و سطرها را به صورت همزمان ثابت نگه دارید باید مطابق رویه ای که بیان می کنیم عمل کنید. به عنوان مثال شما قصد دارید در صفحه اکسل و سطر و ستون اول را ثابت نگه دارید، با استفاده از این رویه می توانید این کار را انجام دهید. برای این کار باید سلول B2 را انتخاب کنید و سپس گزینه Freeze Panes را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید