login_logo2-4

چطور 2 نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود اجرا کنیم؟

 حالت split screen یکی از ویژگی های بسیار جالب گوشی های هوشمند آیفون به شمار می رود. این قابلیت از گوشی های هوشمند آیفون کمتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد و علت آن نیز این موضوع است که کمتر از وجود این ویژگی روی گوشی های هوشمند آیفون اطلاع دارند.

پاسخ به سوال چطور 2 نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود اجرا کنیم. بسیار ساده است و پس از انجام چند مرحله به سادگی می توان از آن ها استفاده کرد. قابلیت روی گوشی های و آیپد های نسل جدید آیفون قابل اجرا است. در این بخش به بررسی این موضوع در آیپد پرو 12.9 اینچی می پردازیم و برای فعال کردن این ویژگی روی گوشی های آیفون نیز باید از همین روش استفاده کرد و فقط قبل از آغاز این کار باید به بخش تنظیمات و قسمت روشنایی صفحه نمایش رفته و این ویژگی را در بخش بزرگنمایی انتخاب کنیم.

حال قصد داریم به ترفند چطور 2 نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود اجرا کنیم پاسخ دهیم.

برای انجام این کار ابتدا نرم افزاری که قصد داریم در کنار اپلیکیشن اصلی ما اجرا شود را باز می کنیم. حال پس از چند لحظه آن را می بندیم. این نرم افزار در بخش پایین نوار ابزار شما که اخیرا از آن استفاده کرده اید می ماند. حال نرم افزار اصلی که قصد اجرای آن را دارید را انتخاب کنید. حال پس از اجرای نرم افزار اول پس از کشیدن نوار ابزار می توانید اپلیکیشن هایی را که اخیرا استفاده کرده اید را مشاهده کنید. پس از مشاهده نرم افزار مورد نیاز نرم افزار خود را انتخاب کنید.

در این مرحله با کشیدن این نرم افزار مورد نیاز می توانید می توانید بخش اختصاص داده شده به نرم افزار را مشاهده کنید که می توان نرم افزار را در سمت چپ و راست صفحه نمایش قرار داد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که تمام نرم افزار ها این قابلیت را در اختیار کاربران قرار نمی دهد.حال قصد داریم به ترفند چطور 2 نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود اجرا کنیم پاسخ دهیم.

آیا می توانیم با شخصی سازی تنظیمات این قابلیت بپردازیم؟

پس از انجام مراحل یاد شده شما به یک نرم افزار دسترسی دارید که بخش بسیار زیادی از صفحه نمایش را به خود اختصاص داده و در کنار این نرم افزار نیز اپلیکیشن دوم و مورد نیاز شما در اختیار قرار می گیرد.

چطور نرم افزار دوم را مخفی کنیم؟

اگر قصد دارید نرم افزار دوم خود را پنهان کنید می توانید به سادگی با استفاده از نوار خاکستری رنگ بالای نرم افزار می توان آن را به سمت گوش های صفحه نمایش هدایت کنید تا نرم افزار شما مخفی شود، اگر باز هم به نرم افزار یاد شده نیاز داشته باشید می توانید از همان بخش نرم افزار را به سمت صفحه نمایش خود بکشانید.

چطور نرم افزار دوم را در کنار نرم افزار اول قرار دهیم؟

این قابلیت کاربرد های بسیار زیادی دارد. در حالت کلی نرم افزار دوم روی نرم افزار اولی قرار می گیرد و اگر قصد داشته باشید که نرم افزار ها در کنار هم قرار گیرند باید نوار خاکستری اپلیکیشن دوم را گرفته و به سمت بالا یا پایین بکشید و سپس آن را رها کنید. پس از رها کردن نوار خاکستری دو نرم افزار در کنار هم قرار می گیرند.

در این مرحله می توانید ابعاد نرم افزار دوم را تعیین کنید. با استفاده از کشیدن نوار ایجاد شده بین دو نرم افزار می توا نسبت های 50 به 50 یا 75 به 25 را برای اپلیکیشن های خود در نظر گرفت.

با استفاده از روش بالا می توان به سوال چطور 2 نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود اجرا کنیم دهیم. این قابلیت بدون شک در به روز رسانی های بعدی سیستم عامل اپل قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. نرم افزار را به صورت همزمان روی گوشی آیفون خود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید