login_logo2-4

چند راه حل ساده برای کسب احترام

چند راه حل ساده برای کسب احترام

چند راه حل ساده برای کسب احترام

کسب احترام با ۵ راه بسیار آسان

وقتی احساس می‌کنید احترام نمی‌بینید هیچ‌وقت دیر نیست که شروع کنید و احترام را به‌دست آورید. باید با نگاهی صادقانه به خودتان و چگونگی رفتارتان با آدم‌های اطرافتان شروع کنید. در ادامه بهترین توصیه‌ ها برای کسب احترام آورده شده است.

۱.با آدم‌ها شروع کنید.

مانع شماره‌ی یک کسب احترام‌ ، خودشیفتگی یا نارسیسم است.اگر نخستین احساسی که آدم‌ها از شما دریافت می‌کنند خودشیفتگی است خوب شما خودشیفته هستید و از این رو بایدبه کوه بلند و ناهمواری برای رسیدن به قله‌ی احترام‌ صعود کنید.

از آن چه در زندگی آدم‌ها می‌گذرد باخبر شوید.پیش از این‌که کاری انجام ‌دهید به عنوان یک مشاهده‌کننده‌ عمل کنید.علاقه و همدلی خالصانه را به آنها نشان دهید. اگر خالصانه تلاش کنید تا محیط‌تان را برای بهتر زیستن همه بهبود بخشید، باران احترام‌ بر شما خواهد بارید.( کویندام)

۲.اول احترام خودتان را نگه دارید.

امید بستن به احترام‌ را فراموش نکنید.بعضی آدم‌ها به شما احترام‌ می‌گذارند، بعضی نمی‌گذارند- نمی‌توانید احترام را کنترل کنید.

حواس و تمرکزتان را روی داشتن احساس خوب از خودتان و انجام کار خرج کنید.راه‌هایی را پیدا کنید که آن‌چه را انجام می‌دهید اندازه بگیرند و خودتان را بر مبنای آن استانداردها ارزش‌یابی کنید.

4.با اعتماد به نفس شروع کنید.

به‌دست آوردن احترام‌ دیگران با احترام‌ گذاشتن و باور به خودتان آغاز می‌شود.آنها که انتظار دارید به شما احترام‌ بگذارند نداشتن اعتماد به نفس را به راحتی – خودآگاه یا ناخودآگاه- تشخیصمی‌دهند.آدم‌هایی که بیش از حد تقاضا دارند دیگران آنها را تحسین کنند قطعا فاقد اعتماد به نفس به نظر می‌رسند.

چگونه به خود احترام بگذاریم؟

هدفمند و برای خودتان زندگی کنید، به دیگران کمک کنید و احترام‌ بگذارید، و در این صورت تردید نکنید می‌توانیداز احترام‌ دیدن لذت ببرید.(مارلا تاباکا)

۵.بدانید که احترام بازتاب دارد.

احترام‌ بازتاب مستقیمی از چگونگی رفتار شما با دیگران است.ساختن احترام ‌زمان می‌برد و زمانی به‌دست می‌آید که با دیگران تعامل داشته باشید. وقتی احساس می‌کنید دیگران به شما احترام‌ نمی‌گذارند فقط می‌خواهید جبران کنید و شروع می‌کنید با داد و فریاد دستوردادن، کوچک‌ترین کارها را زیر ذره‌بین بردن، درباره‌ی موفقیت‌ها و دست‌آوردهای‌تان رجزخوانی کردن، و تمناکردن توجه دیگران.این رفتار باعث می‌شود دیگران از شما فاصله بگیرند و در نتیجه‌ احترام‌ کم‌تری به شمابگذارند.

این مشکلی عمومی برای مدیران جدید است، چون آنها فکر می‌کنند به این ترتیب می‌توانند تیم خود را با اثربخشی راهنمایی و رهبری کنند.

ویژگی‌های بارز محترم‌ترین آدم‌هایی که تا به حال با آنها کار کرده‌ام شامل وقار، فکوری، و کنجکاوی است. این خصیصه‌ها اشتیاق آنها را به احترام‌ گذاردن و گوش دادن به دیگران بازتاب می‌دهد.

وقتی این مدیران و رهبران تصمیم می‌گیرند، مهم نیست چقدر تصمیم آنها نزد عموم پذیرفته شده باشد، تیم‌شان می‌پذیرند چون به مدیر یا رهبرشان احترام‌ می‌گذارند.( اریک هولتس کلاو)

 

خوب است بدانید چگونه به خود احترام بگذاریم؟

۱. برای شناخت خود وقت بگذارید. سعی کنید هر روز چیز جدیدی را درباره خود کشف کنید.

۲. برای سلامتی ذهن، روان و جسم خود کاری انجام دهید. چقدر به دنبال حل گره‌های ذهنی، روانی و جسمی خود هستید؟ چقدر به ذهن، روان و جسم خود بها می‌دهید و آنها را محترم می‌شمارید؟

۳. از خود مراقبت کنید. غذای خوب بخورید، موسیقی خوب گوش دهید، خواب کافی داشته باشید، رفتار‌های سالم را یاد بگیرید، مثبت‌اندیشی را تمرین کنید. خود را همانگونه که هستید بپذیرید و هر روز برای بهتر شدن و میزان شدن خود قدم بردارید.

خوب است بدانید مؤدب بودن باعث احترام میشود

احترام و نزاکت را متقابلا رد و بدل نمایید وقتی کسی را ملاقات میکنید، نباید با بی نزاکتی لـبخنـد بزنید، اما از طرفی بی ادب نیز نباید باشید. محـتـاط بـودن بـه مـعـنای آن نـیست که نمی توانیدمؤدب باشید. رفـتـار شایسته نمایانگر خلوص، و خلوص نمایانگر وقار است؛ یک انسان با وقار دارای خصیصه های در خور احترام میباشد.

هیچکسی تا حال بدلیل ادب و یا نزاکت زیاد دشمنـش بـه جنگ او نرفته است. ادب همچنین به معـنـای ترسـو بـودن نیست.

 

www.niksalehi.com

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید