login_logo2-4

چند نکته ساده ولی کاربردی در ویندوز10

ضبط کردن محتوای صفحه‌نمایش در ویندوز10

ویندوز ۱۰ نرم‌افزار خاص خود را برای ضبط محتوای صفحه‌نمایش دارد. این نرم‌افزار برای ضبط کردن گیم‌پلی در نظر گرفته شده ولی می‌توانید از آن برای ضبط کردن تقریبا تمام چیزهایی که روی صفحه‌نمایش رخ می‌دهد استفاده کنید. اپلیکیشن Xbox را اجرا کنید و با استفاده از آیکن چرخ‌دنده به پنل تنظیمات بروید تا گزینه‌های مربوط به Game DVR را به شکل مناسبی تنظیم کنید.

سپس به نرم‌افزاری بروید که قصد دارید محتوای آن را ضبط کنید و از میانبر صفحه‌کلید Win+G برای فعال کردن کنسول ضبط محتوا بهره بگیرید. همچنین می‌توانید از میانبرهایی که فهرست شده برای شروع و توقف عملیات ضبط استفاده کنید. عملیات ضبط صفحه‌نمایش به فضای پنجره‌ی جاری محدود می‌شود ولی بااین‌حال این ابزار می‌تواند روشی مفید برای تولید ویدیوهای آموزشی یا ثبت چیزهای عجیبی باشد که ناگهان در اینترنت با آن‌ها مواجه شده‌اید.

نصب GodMode
قابلیت شگفت‌آوری که GodMode نامگذاری شده‌است، منوی خاصی را ایجاد می‌کند که توسط آن بسیاری از تنظیمات در یکجا قرار می‌گیرند. برای فعال‌سازی آن، یک پوشه جدید را در مسیر اصلی درایو خود ایجاد کرده و نام آن را به GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} تغییر دهید. این کار آیکون خاصی را ایجاد می‌نماید که هنگام کلیک روی آن کنترل‌پنل زیبایی به نمایش در می‌آید.

http://itresan.com/wp-content/uploads/2016/02/2.jpg

دسکتاپ خود را زیباتر کنید

ویندوز 10 این امکان را برای شما فراهم آورده تا دسکتاپ خود را زیباتر نمایید. به قسمت Start رفته، روی Settings کلیک کرده، در قسمت Personalization  گزینه Colors را انتخاب نموده و روی Show color on taskbar and Start Men کلیک کنید. همچنین می توانید به ویندوز بگویید که به صورت خودکار رنگی از تصویر پس زمینه انتخاب کرده و به زیر آیکون نرم افزارهای در حال اجرا اضافه نماید.

ذخیره باتری

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید و باتری در حال تمام شدن است، ویندوز 10 آنقدر باهوش طراحی شده تا سرویس های پس زمینه و کارهایی که پشت پرده انجام می شوند را قطع کرده یا کاهش دهد تا بتوانید کمی بیشتر از باتری دستگاه خود کار بکشید. برای فعال کردن Battery Saver، روی Start کلیک کنید، به Settings بروید و Battery Saver را ابتدا با کلیک بر روی System فعال نمایید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید