login_logo2-4

چگونه ایمیل موقت بسازیم؟

امروزه همه افراد از ایمیل برای ارتباط با دوستان و همکاران خود استفاده می کنند و آدرس ایمیل شما به نوعی مانند پاسپورت آنلاین شماست. تقریبا هر برنامه و سرویسی که امروزه ثبت نام می کنید، نیاز به یک آدرس ایمیل دارد.

خوب است که یک آدرس ایمیل واحد برای تمام کارهایمان داشته باشیم، اما به محض ثبت نام در بعضی سرویس ها هر روز ده ها پیام دریافت می کنید که واقعا شما را کلافه می کنید. خصوصا زمانی که هک داده های اطلاعاتی سایت ها و فروشگاه ها نیز آسان شده است، آدرس ایمیل شما می تواند در لیست هرزنامه ها قرار گیرد. می توانید یک ایمیل جداگانه برای اوت لوک و جی میل بسازید اما راه آسان تری وجود دارد که در چنین حالتی می توانید یک ایمیل موقت برای خود بسازید.

ایمیل موقت یا یک بار مصرف چیست؟

خدمات ایمیل یک بار مصرف می تواند تضمین کند که در معرض حمله هرزنامه ها قرار نمی گیرید. سرویس های ایمیل موقت بر خلاف سرویس هایی مانند یاهو، ایمیل و Gmail نیاز به اطلاعات کاربران جهت ساخت ایمیل ندارند، حتی احتیاج به تعریف رمز عبور ورود برای این نوع ایمیل ها نخواهید داشت. شما خیلی راحت با مراجعه به یکی از سایت هایی که این نوع سرویس ها را ارائه می دهند، می توانید با انتخاب یا ساخت یک ایمیل موقت به راحتی و بدون وارد کردن هیچ گونه اطلاعات شخصی و محرمانه صاحب یک ایمیل موقت شوید.

تقریبا هر سرویس برای استفاده نیاز به ارائه یک آدرس ایمیل دارد. با این حال، مشکل اسپم و پیام های ایمیل ناخواسته در حال افزایش است. هر بار که آدرس ایمیل خود را ارائه می دهید، اگر شرکتی که شما اطلاعات خود را به آن داده اید در معرض هک یا فروش آدرس ایمیل شما باشد، احتمال دریافت هرزنامه های بیشتر را افزایش می دهد. همچنین، کاربران متعدد آدرس های ایمیل یکبار مصرف افرادی هستند که نسبت به حریم خصوصی خود نگران هستند. آدرس ایمیل یکبار مصرف می تواند به حل این مشکل کمک کند.

ایمیل موقت یا یک بار مصرف چیست؟

با ارائه یک آدرس ایمیل جدید دیگر هر بار که برای خدماتی ثبت نام کنید، یک رکورد از آن آدرس ایمیل منحصر به فرد ثبت می شود، و می توانید به شما بگوید که چگونه اطلاعات شما توسط اسپمرها دزدیده می شود. بسیاری از ایمیل های یکبار مصرف، پیام های فوروارد شده را به آدرس ایمیل واقعی شما منتقل می کنند. سرویس پست الکترونیکی یکبار مصرف، این ایمیل ها را برای مدت کوتاهی در دسترس قرار می دهند و سپس از دور خارج می کنند.

چرا به ایمیل موقت نیاز خواهم داشت؟

ایده استفاده از آدرس ایمیل یکبار مصرف، تصاویری از هکرهای کلاه سیاه و زیزمینی امروزی اینترنت را در ذهن ما به وجود می آورد که بیشتر ما از آن دوری می کنیم. اما تعدادی دلایل مشروع و قانونی نیز برای این کار وجود دارد که ممکن است نیاز به یک آدرس ایمیل یک بار مصرف داشته باشید. در اینجا چند مورد ارائه خواهد شد:

  • شما می خواهید در کارت باشگاه مشتریان فروشگاهی ثبت نام کنید، اما دوست ندارید که ایمیل هایی از این فروشگاه در اینباکس خود دریافت کنید. در چنین حالتی می توانید از یک آدرس ایمیل یکبار مصرف استفاده کنید. ایمیل های شما به هیچ وجه توسط دیگران قابل مشاهده نیست و اگر فروشگاه هک شود، آدرس ایمیل واقعی شما به سرقت نخواهد رفت.
  • شما کدنویسی یک برنامه را تمام کرده اید و می خواهید با ایمیل آن را به صورت آزمایشی تست کنید. 100 آدرس ایمیل یکبار مصرف می سازید و از انها تنها برای حساب های ساختگی و تست کردن استفاده می کنید.
  • شما می خواهید با یک حساب دیگر در یک برنامه وب ثبت نام کنید – برای مثال ممکن است از ایمیل یاهو و جی میل خود برای این کار استفاده کنید. اما اگر نمیخواهید آدرس های ایمیل شما لو رفته و هرزنامه به آن ارسال شود، از ایمیل موقت استفاده کنید. هر دوی این ها از پیشفرض شما از ایمیل متفاوت استفاده می کنند، پس به جای اشغال کردن اینباکس ایمیل خود، تنها کافی است که از آدرس ایمیل یکبار مصرف استفاده کنید.
  • فرض کنید می خواهید یک ایمیل کاملا ناشناس برای سردبیر یک روزنامه بنویسید. با ایمیل اصلی خود یا آدرس کد پستی که روی نامه فیزیکی می زنید، امکان تعیین هویت شما وجود دارد اما با استفاده از یک آدرس ایمیل موقت می توانید این کار را به سادگی انجام دهید.
چرا به ایمیل موقت نیاز خواهم داشت؟

اینها تنها تعدادی از دلایلی است که ممکن است نیاز پیدا کنید که از آدرس ایمیل یک بار مصرف استفاده کنید.

کاربردهای ایمیل موقتی چیست؟

ساخت ایمیل یک بار مصرف به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت در فرم سایت های مختلف ثبت نام کنید. بعضی از این سرویس ها در ابتدای ورود ایمیل اصلی کاربر را دریافت نموده و یک ایمیل موقت که نقش رابط را دارد به کاربر می دهند کاربر می تواند تمام پیام های دریافتی به ایمیل موقت را در ایمیل اصلی نیز مشاهده نماید. برخی از سایت و سرویس های ارائه دهنده ایمیل موقت حتی به ما اجازه انتخاب نام دامین و ایمیل دلخواه را می دهند اما در برخی دیگر باید از همان دامین های پیش فرض استفاده کرد.

امنیت در این سرویس ها بالاست و برخی از آنها امکان رمزگذاری برای صندوق ورودی را نیز دارند. با این حال برخی از آنها محدودیت هایی نیز دارند. برای مثال برخی فقط امکان دریافت ایمیل را دارند، اما برخی دیگر اجازه ارسال ایمیل را نیز می دهند.

کاربردهای ایمیل موقتی چیست؟

برخی از آنها صندوق ورودی ندارند و ایمیل های دریافتی را در همان صفحه اصلی با رفرش شدن مداوم نشان می دهند، اما برخی دیگر دارای صندوق ورودی هستند. یکی دیگر از محدودیت های برخی سرویس ها این است که دارای تاریخ انقضا هستند و از چند دقیقه تا چند ماه می توانید از آنها استفاده کنید و پس از آن پاک می شوند، اما برخی دیگر را نیز می توانید به مدت طولانی تر تمدید کنید. در ادامه تعدادی از برنامه های ساخت ایمیل موقت و نحوه انجام آن برای شما شرح داده خواهد شد.

آموزش ساخت ایمیل موقت یا یک بار مصرف

معرفی سرویس های ساخت ایمیل موقت و نحوه اجرای آن

ایمیل موقت جی میل

یکی از شرکت های مطرح درزمینه ساخت ایمیل یک بار مصرف گوگل است که با سرویس Gmail temporary Email به شما این امکان را می دهد که از ایمیل امن و پرکاربرد اما موقت برای اهداف خود استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید و تنظیمات یا Setting را انتخاب کنید.
  • بخش filter را کلیک کنید.
  • از بخش پایین Create new filter را بزنید تا مراحل ساخت ایمیل مستعار آغاز شود.
  • نام مستعار خود را تعیین کنید و می توانید برای ریدایرکت یا هدایت خودکار ایمیل ها به بخش های مختلف مثل سطل آشغال یا پوشه های دیگر آن را سفارشی سازی کنید. می توانید به صورت سالانه حداکثر ۳۰ آدرس موقت ایمیل در جی میل بسازید.

سرویس MAILINATOR

این سایت نیز طرفداران بسیاری دارد و بر اساس یک مفهوم منحصر به فرد ساخته شده است. هر فردی که آدرس ایمیل شما را بداند می تواند به صندوق ورودی دسترسی داشته باشد. به این معنا که با نام کاربری، در واقع پسورد را هم به طرف خواهید داد. این سرویس به هیچ وجه امن نیست و همه می توانند از یک ایمیل مشترک استفاده کنند. از چنین ایمیلی می توانید برای ثبت نام در خبرنامه های آنلاین استفاده کنید.

ایمیل موقت، سرویس Mailinator

برای استفاده از خدمات این سایت وارد آن شده و آدرس ایمیل جدید را وارد کنید. سپس روی باکس سبز بزنید و صندوق ورودی خود را باز کنید – هیچ پسوردی نیاز نیست و تنها با نام عبور می توانید وارد شوید-. هر ایمیلی که به این آدرس ارسال می شود را مشاهده خواهید کرد، حتی ممکن است ایمیل هایی را ببینید که شخصی قبل از شما از آن استفاده کرده است!

سایت  AIRMAIL

ایمیل موقت، سایت  Airmail

این سایت یکی دیگر از سرویس های ایمیل خصوصی است که بسیار شبیه به mailnator  از نظر ساخت ایمیل یکبار مصرف است. تنها با چند کلیک در این سایت نیز می توانید یک ایمیل تصادفی بسازید که به شما اجازه می دهد بدون دریافت رمز عبور آنلاین ایمیل های خود را مشاهده کنید.

ABINE BLUR APP  آدرس ایمیل امن و یکپارچه

Abine یک شرکت اختصاص داده شده به حریم خصوصی است. همه محصولات خود را با این هدف در ذهنش طراحی می کند و اپلیکیشن blur نیز از این قاعده مستثنی نیست.  Blur به عنوان یک افزونه برای فایرفاکس یا برای دستگاه های اندرویدی و اپل در دسترس است. هنگامی که شما نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل خود را در یک فرم آنلاین ایجاد کنید، حساب های ایمیل موقت توسط این اپلیکیشن برای آن سایت ایجاد  می کنید.

پس از پر کردن یک فرم با استفاده از یک آدرس ایمیل ناشناس توسط Blur، می توانید به سایت وارد شوید و پیام های ارسال شده به آدرس های ایمیل های ماسک خود را بررسی کنید. همچنین می توانید پیام های ارسال شده به یک آدرس ایمیل ناشناس را به ایمیل واقعی خود منتقل کنید. اگر متوجه شدید که یک آدرس ایمیل ناشناس خاص بوسیله هرزنامه بمباران شده است، به سادگی ویژگی فوروارد کردن را غیرفعال کنید.

ایمیل موقت، Abine Blur App  آدرس ایمیل امن و یکپارچه

این اپلیکیشن برای این طراحی شده تا هر چه بیشتر از اطلاعات ایمیل خصوصی شما محافظت کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا رمزهای عبور را امن ذخیره کنید. و نسخه پریمیوم این برنامه ساخت ایمیل موقت می تواند شماره تلفن و شماره کارت اعتباری شما ا پنهان کند. حتی می توانید شماره کارت اعتباری خود را به صورت مخفی برای خرید آنلاین استفاده کنید. اطلاعات ذخیره شده با استفاده از Blur بسیار امن است. این برنامه با رمز عبور شما رمزگذاری  میشود و حتی خود شرکت Abine نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید