login_logo2-4

چگونه وب‌سایت‌ها را در کروم مسدود کنیم؟

گوگل کروم محبوب‌ترین و متداول‌ترین مرورگر وب است. اگر می‌خواهید بهره‌وری خود را هنگام کار بالا ببرید یا هنگام نصب ابزار کنترل والدین برای کودکان، می‌توانید برخی از وب‌سایت‌ها را در مرورگر کروم مسدود کنید. در این مطالب به آموزش مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم خواهیم پرداخت.

چگونه وب‌سایت‌ها را در کروم مسدود کنیم؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که برخی از وب‌سایت‌ها را به طور کلی مسدود کنند. همچنین اگر می‌خواهید کودکان نتواند برخی وب‌سایت‌ها را باز کنند، بهتر است که از قابلیت مسدود کردن وب‌سایت که در مرورگر کروم قرار گرفته است، استفاده کنید.

اولین راه برای مسدود کردن وب‌سایت که در مرورگر کروم قرار گرفته است، استفاده از افزونه “Block Site” در کروم است.

ابتدا این افزونه را دانلود کنید. وقتی نصب شد می‌توان آیکون “Block Site” را در بالای مرورگر مشاهده کرد.
وقتی به سایتی برخوردید که تمایل داشتید آن را مسدود یا به عبارتی بلاک کنید، روی این آیکون کلیک کنید و روی دکمه “Blok this Site” کلیک کنید. برای رفع انسداد روی آیکون افزونه بروید. روی لیست Edit کلیلک کنید و در نهایت روی علامت منفی کنار سایت مسدود شده بزنید تا مسدودیت سایت برداشته شود.

استفاده ابزار UBlacklist برای بستن سایت‌های مرورگر کروم

UBlacklist هم یکی دیگر از افزونه‌های قدرتمند کروم است که به شما کمک می‌کند محتوایی که مورد نظرتان است را مسدود کنید. بهترین قابلیت این افزونه این است که می‌توان وب‌سایت‌ها را از روی نتایج جست‌وجو کرد. در صورتی که روی دکمه کناری نتایج جست‌وجو کلیک کنید می‌توانید وب‌سایت را مسدود نمایید.

استفاده از نرم‌افزارهای کنترل والدین برای بستن سایت‌ها در کروم

یکی از روش‌های مسدودسازی سایت‌ها، استفاده از نرم‌افزارهای کنترل والدین است یکی از معروف‌ترین آنها “Net Nanny” است.
ابتدا وب‌سایت مورد نظر را باز کنید. در صورتی که می‌خواهید آن را مسدود کنید. آن را به سایت‌های محدود شده اضافه کنید. وارد تنظیمات مرورگر شوید. دکمه Advanced را انتخاب کنید و در منوی Advanced ، روی System کلیلک کنید، در صفحه System روی گزینه “open proxy settings” کلیک کنید. در نهایت به زبانه Security بروید و Restricted Sites را انتخاب نمایید.

اکنون روی دکمه Sites تحت سایت‌های محدود کلیک کنید و آدرس سایتی که می‌خواهید مسدود کنید را در پنجره ای که باز می‌شود تایپ نمایید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید