login_logo2-4

کره شمالی در حال ساخت شبکه اجتماعی بومی شبیه به فیسبوک است

380ea9af-3100-4d7b-9e0c-1b5065ba0565

همانطور که احتمالا می‌دانید، در کره‌شمالی افراد کمی به اینترنت دسترسی دارند و محتوای اینترنت این کشور نیز به شدت سانسور می‌شود. اما ظاهرا این کشور قصد دارد شبکه اجتماعی مخصوص به خود را ایجاد کند. روز جمعه وب‌سایت جدیدی به عنوان بهترین شبکه اجتماعی کره‌شمالی در دسترس قرار گرفت و مدت کوتاهی پس از آن هک شد. در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

به نظر می‌رسد کره شمالی در حال ساخت یک شبکه اجتماعی شبیه به فیسبوک است و به محض اینکه خبر راه‌اندازی این وب‌سایت اعلام شد مورد هک قرار گرفت.

وب‌سایت StarCon در واقع یک وب‌سایت اجتماعی است که به شبکه اجتماعی مشهور فیسبوک شباهت زیادی دارد، اما با این تفاوت که به عنوان بهترین شبکه‌‌ی اجتماعی کره شمالی شناخته می‌شود.

همانند غول شبکه‌های اجتماعی دنیا، وب‌سایت کره‌شمالی نیز به افراد سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در آن ثبت‌نام کرده و سپس تصویر پروفایل مخصوص به خود را آپلود کنند. امکان ارسال پیام‌، آپلود ویدیو و … نیز مانند اکثر شبکه‌های اجتماعی در وب‌سایت کره‌ شمالی وجود دارد.

وب سایت شبکه اجتماعی کره شمالی

بنا به اعلام Dyn Research، کره‌شمالی به عنوان کشوری شناخته می‌شود که اینترنت را سانسور می‌کند و نیز اکثر مردم این کشور دسترسی به وب ندارند، اما آن ظور که پیداست این وب‌سایت بر روی سرورهای داخلی این کشور میزبانی می شوند. Dyn Research در واقع یک شرکت تحلیل و بررسی اینترنت است که خبر راه‌اندازی وب‌سایت شبکه اجتماعی کره‌شمالی را در روز جمعه اعلام کرد.

north Korea social network

دامنه این وب‌سایت بعد دامنه ارائه دهنده خدمات اینترنتی کره‌شمالی، به ثبت رسیده است و درحالی که مشخص نیست این سایت توسط چه کسی راه‌اندازی شده، اما از اسکریپت PHP Dolphin برای راه‌اندازی آن بهره گرفته شده که اساسا یک سیستم آماده برای ایجاد وب‌سایت‌های شبکه اجتماعی است.

Madory در گفتگو با وب‌سایت Motherboard اینگونه بیان کرده: «این وب‌سایت همانند نامش جدید به نظر می‌رسد. وب‌سایت‌های کمی وجود دارند که از پسوند مخصوص کره‌شمالی بهره می‌برند و این وب‌سایت نیز یکی از آن‌ها است.»

مارتین ویلیامز که یکی از نویسندگان وبلاگ‌های فناوری کره‌شمالی است می‌گوید: «این وب‌سایت احتمالا به صورت آزمایشی فعال شده و به طور غیر عمدی در معرض دید عموم قرار گرفته است.»

نیازی به گفتن نیست که مدت کوتاهی پس از آنلاین شدن این وب‌سایت، حساب کاربری کیم‌جونگ‌اون، در آن نمایان شد.

north korea social network

اما همانطور که در ابتدا مطلب نیز اشاره کردیم، پس از اینکه وب‌سایت شبکه اجتماعی کره‌شمالی در روز جمعه آنلاین شد، مورد هک قرار گرفت. Andrew McKean که یک نوجوان اسکاتلندی است، در گفتگو با Mortherboard اعلام کرده که او با استفاده از نام‌کاربری admin و رمزعبور password براحتی توانسته به بخش مدیریت این وب‌سایت نفوذ کند.

این کار باعث شده تا این نوجوان ۱۸ ساله امکان کنترل تمامی بخش‌های وب‌سایت مورد اشاره را داشته باشد که از جمله می‌توان به حذف کاربران، تغییر نام وب‌سایت، سانسور کلمات مشخص و مدیریت تبلیغات اشاره کرد. علاوه بر این وی قادر به دیدن ایمیل تمامی اعضای این وب‌سایت هم بوده است.

اگر شما هم برای ثبت نام در این وب‌سایت کنجکاو شده‌اید باید بگوییم که آدرس این وب‌سایت www.starcon.net.kp است که تا چند روز پیش با مراجعه به آن به یک ویدیو در وب‌سایت یوتیوب منتقل می‌شدید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید