login_logo2-4

گلکسی نوت 6 با ویژگی های جدیدی برای قلم S Pen و اپلیکیشن S Note همراه می شود

7c7e2e2b-5697-4c58-afc7-c192720a37fb

وجود قلم S Pen را باید یکی از ویژگی‌های مهمی خواند که باعث شده تا سری گلکسی نوت سامسونگ بنیان فرم‌فکتوری جدید در میان گجت‌های موبایل شود. حال شنیده‌ها حکایت از این دارد که این کمپانی در حال توسعه‌ی قابلیت‌های این قلم به همراه اپلکیشن S Note برای گلکسی نوت ۶ است. با زومیت همراه باشید.

اخبار منتشر شده در روزهای اخیر نشان از این دارد که سامسونگ در حال کار روی توسعه‌ی هرچه بیشتر قابلیت‌های نرم‌افزاری است که در گلکسی نوت ۶ باید شاهد آن باشیم. برای مثال می‌توان به شنیده‌ها در مورد اپلیکیشن Focus اشاره کرد که کاربردی شبیه به هاب در گوشی‌های هوشمند بلک‌بری خواهد داشت. هاب در بلک‌بری قابلیتی است که با استفاده از آن کاربر می‌تواند آخرین وضعیت شبکه‌های اجتماعی، تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی را در کنار وضعیت تقویم و قرار ملاقات‌ها بصورت مجتمع مشاهده کند. حال به نظر می‌رسد در گلکسی نوت ۶ نیز شاهد چنین ویژگی خواهیم بود. ویژگی‌های نرم‌افزاری محدود به فوکوس نشده و باید تغییراتی را که در نرم‌افزار S Note اعمال خواهد شد را نیز به این تغییرات اضافه کرد. سامسونگ در آخرین اقدام خود برای تسهیل بروزرسانی نرم‌افزار S Note، این اپلیکیشن را روی پلی استور قرار داده تا بروزرسانی این سرویس نیازمند انتشار یک بروزرسانی برای سفت افزار (فرم‌ور) نباشد. اطلاعات ارائه شده گویای این موضوع است که در صورتی که شاهد بروزرسانی S Note به هنگام عرضه‌ی گلکسی نوت ۶ نباشیم، تا انتهای سال جاری میلادی قابلیت‌های جدید برای این گوشی منتشر خواهد شد.

گلکسی نوت ۵ با ویژگی جدید که Screen off memo نام داشت، راهی بازار شد. در این حالت کاربران می‌توانستند در حالتی که صفحه‌ی گوشی خاموش بود، بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی قلم را بیرون کشیده و موارد مورد نیاز خود را روی صفحه‌ی خاموش که شبیه به تخته سیاه است، یادداشت کنند. براساس اطلاعات ارائه شده پس از انتشار بروزرسانی مورد نظر امکان اسکرول کردن نیز امکان پذیر خواهد شد تا در صورتی که کاربر فضای مورد نظر را استفاده کرد، بتواند با اسکرول به پایین، فضای بیشتری را در اختیار داشته باشد.

همچنین با ارائه‌ی بروزرسانی جدید کاربران قادر خواهند بود تا امنیت یادداشت‌های خود را با استفاده از اثرانگشت افزایش دهند. کاربران برای استفاده از این ویژگی باید گوشی هوشمند خود را با استفاده از یک پین، پسوورد یا الگو، قفل کنند. همچنین باید به امکان ایمپورت کردن یادداشت‌ها از سایر اپلیکیشن‌ها را نیز به S Note اضافه کرد.

براساس شنیده‌ها احتمالا شاهد اضافه شدن قابلیت Scrren off memo به سایر گوشی‌های سامسونگ غیر از سری نوت نیز باشیم. البته با توجه به اینکه سایر گوشی‌های سامسونگ دارای قلم نیستند، پس انتظار می‌رود از کلید سخت‌افزاری برای فعال کردن این ویژگی استفاده شود.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید