login_logo2-4

یکپارچه­ سازی هاردتان را به این برنامه بسپارید!

یکپارچه­ سازی هاردتان را به این برنامه بسپارید

شاید برای همه ما اتفاق افتاده باشد که پس از مدتی کار کردن با کامپیوتر، متوجه کند شدن آن شده باشیم. یکی از دلایل این کند شدن می­تواند عدم یکپارچه­ سازی داده ها در هارد کامپیوتر یا لپ تاپ شما باشد.

فایل های موجود بر روی هارد دیسک به تدریج و در هنگام کار با آنها تکه تکه می شوند و در نواحی مختلف هارد دیسک پراکنده می شوند، در هنگام اجرا باید تمامی قسمت های فایل به هم متصل شده و به حافظه بارگذاری شود، هرچه فایل ها بیشتر تکه تکه شوند مدت زمان پیدا کردن و بارگذاری آنها به حافظه بیشتر می شود و همین امر باعث کندی سرعت کامپیوتر می شود.

نصب و حذف زیاد فایل ها و برنامه ها باعث به وجود آمدن فضاهای بلااستفاده روی هارد می شود، اطلاعات در ابتدا روی مکان هایی در هارد بصورت ترتیبی ذخیره می شوند اما با حذف و ثبت اطلاعات جدید چون ممکن است حجم اطلاعات پاک شده با اطلاعات جدید یکی نباشد، در این میان مقداری فضای اضافه روی دیسک به وجود می آید و به مرور زمان این فضاها افزایش می یابد و دیسک از حالت یکپارچه و مرتب اولیه خود خارج می شود و برای دستیابی به اطلاعات خاصی زمان دستیابی طولانی می شود. برای از بین بردن این فضاها باید عمل یکپارچه سازی را روی هارد خود انجام دهید و می توانید  این کار را توسط برنامه هایی مانند Diskeeper به انجام برسانید.

برنامه  Diskeeper با یکپارچه سازی فایل های پراکنده به طرز عجیبی سرعت کامپیوتر را افزایش می دهد. این نرم افزار نسبت به ابزار Defragmentation خود ویندوز بسیار عالی و سریعتر عمل می کند. هدف اصلی این ابزار قرار دادن هر فایل در فضاهای مرتب و کنار هم بر روی دیسک است. به گونه ایی که هنگام پردازش فایل، از یک مسیر بر روی دیسک قابل خواندن باشد. این ابزار برای تشخیص وسعت پراکندگی فایل ها حجم دیسک را آنالیز می کند.

از قابلیت های کلیدی نرم افزار  می توان به مواردی چون  سرعت بسیار بالای عملیات Defrag با استفاده از تکنولوژی  هوشمند I/O ،  توانایی یکپارچه سازی حتی با وجود ۱ درصد فضای خالی روی دیسک،  مجهز به بخش FragShield برای جلوگیری از ایجاد Fragment در فایل های اصلی سیستم،  زمانبندی هوشمند و آسان برای انجام عملیات Defrag به صورت دوره ای،  تعمیر بخشهای آسیب دیده پس از عملیات یکپارچه سازی،  سازگار با ویندوز و … نام برد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید