login_logo2-4

Google Assistant با قابلیت ترجمه ۴۴ زبان در اندروید و iOS

گوگل به‌تازگی ارائه‌ی ویژگی‌های ترجمه‌ی آنی را برای دستیار صوتی Google در گوشی‌های اندروید و iOS آغاز کرده است. 

گوگل می‌گوید که این قابلیت را برای همه‌ی گوشی‌های اندروید و آیفون‌هایی که این دستیار صوتی را فعال کرده‌اند ارائه کرده است. قابلیت Interpreter Mode در حال حاضر از ۴۴ زبان پشتیبانی می‌کند درحالی‌که قبلا فقط از ۲۷ زبان پشتیبانی می‌شد. همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا اگر در محیط پر سروصدا یا ساکت بودند، از صفحه‌کلید برای بهره‌گیری از این قابلیت استفاده کنند.

دستیار صوتی گوگل پس از هر ترجمه به کاربران پیشنهاداتی را به‌عنوان «پاسخ هوشمند» ارائه خواهد کرد تا به مکالمات و ارتباطات سرعت ببخشد. البته این عملکرد در برنامه‌ی Google Translate نیز اضافه شده است و بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. قابلیت جدید ترجمه‌ی دستیار صوتی گوگل ماه سپتامبر در هند نیز ارائه شد و حتی کاربرانی بدون دسترسی به اینترنت از این قابلیت بهره برده‌اند.

گوگل همچنین در حال کار روی یک ویژگی برجسته‌تر با نام Transalatotron است که با یادگیری ماشین و گفتار پیشرفته قادر خواهد بود تا یک سیستم ترجمه گفتار به گفتار را با تقلید تن صدای کاربران به ارمغان آورد. در نهایت نکته‌ای بسیار واضح این است که ابزار ترجمه در زمان واقعی دارای مزایای مشخصی برای صنعت میهمان‌داری مانند هتل‌ها و سایر بخش‌های تجارت‌های بین‌المللی در سراسر دنیا است. درنتیجه برقراری ارتباط به شکل گسترده‌تر و ساده‌تری از این طریق شکل خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

فرم ورود کاربر

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید